Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: operátoři se trumfují a jak vychovávat děti

Česko

  19:21
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.
Smartphone (ilustrační foto)

Smartphone (ilustrační foto) foto: Shutterstock

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Cenová válka operátorů vypukla: Vodafone srazil cenu O2 o dalších 60 korun
Český Vodafone urychlil svůj protiútok na neomezené tarify konkurenční Telefóniky. Místo původně avizovaného května nabídne již od této soboty neomezený paušální tarif s cenou 691 korun měsíčně. T-Mobile počítá s představením vlastní konkurenční nabídky příští týden.

ČTĚTE VÍCEČeští lovci lebek dopadli krále hannoverských zlodějů
Čeští policisté zadrželi devětašedesátiletého muže, kterého hledali němečtí kriminalisté kvůli zbraním. Loni se v jeho německém bydlišti podařilo najít přes 200 samopalů a také granáty či bazuku. Policie jej podezírá mimo jiné z porušení zákona o kontrole válečných zbraní.

ČTĚTE VÍCEBarroso vyhrožuje Maďarsku. Kvůli sporné ústavě
Předseda Evropské komise José Barroso pohrozil maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi právními kroky proti jeho zemi, a to kvůli sporným dodatkům v maďarské ústavě. V dopise ministerskému předsedovi vytkl, že mohou být ohroženy nezávislost soudnictví a volná politická soutěž, oznámil Barrosův úřad.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Hlava hazardní mafie? Znechuceně mlčím, reaguje Kalousek
Miroslav Kalousek jako hlava hazardní mafie? "Na kolosální blbost se dá reagovat jen znechuceným mlčením," komentuje ministr financí ostrý odsudek, který na jeho adresu vyřkl odpůrce hazardu Svatopluk Bartík.

ČTĚTE VÍCE

 
Strážníkovi se vysmívají amnestovaní. Svou medaili poslal Klausovi
Za dopadení velkého počtu celostátně hledaných pachatelů dostal třebenický strážník Tomáš Rotbauer medaili od policejního prezidenta. U sebe už ji však nemá. Jak napsal Deník.cz, poslal ji exprezidentovi Václavu Klausovi jako nesouhlas s lednovou amnestií. Zločinci, které pochytal, jsou opět na svobodě a smějí se mu do tváře.

ČTĚTE VÍCE

 
Málem zničil sám sebe. I zlata s příchutí steroidů si Zaremba váží
V životě už stačil prožít snad všechno. Od oslňujících chvil bezbřehého štěstí a slávy až k pádům do beznaděje, zoufalství a téměř sebezničení. Vzpěrač Ota Zaremba, olympijský vítěz z Moskvy z roku 1980, kdysi přiznal, že pro zvýšení výkonu užíval zakázané anabolické steroidy. Donedávna byl a možná stále je přesvědčený, že právě doping mu zničil zdraví a způsobil mu svým způsobem i pozdější bídnou ekonomickou situaci.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Italka: Ani netušíte, jak je lehké v Česku vychovávat děti
Překladatelka Letizia Kostner přijela do Prahy na studentskou stáž v listopadu 1989. Češi jí tenkrát připadali jako nejunikátnější a nejvřelejší národ. Časem se její názor sice trochu změnil, ale přesto v Česku zůstává. Vzala si Čecha a má s ním dvě děti. Říká, že oproti Itálii je tu velmi snadné vychovávat potomky. Oceňuje české školy, aktivity pro děti i veřejná hřiště na každém rohu.

ČTĚTE VÍCE

 

Čeká nás slunečný víkend. Kam vyrazit?
Čeká nás první víkend, kdy můžeme vyrazit ven bez kabátů a pletených rukavic. Server Lidovky.cz Vám přináší tipy, kam se podívat.

ČTĚTE VÍCE

 

Film vs. realita: Spielbergův Lincoln je skutečnosti blíž než učebnice
Spielbergovo historické drama popisuje poslední týdny života Abrahama Lincolna. Prosazení 13. dodatku a konec vleklé občanské války. Podle profesora Josefa Jařaba z katedry amerikanistiky na Univerzitě Palackého je film věrný popisovaným událostem. Ctí tak svou knižní předlohu „Tým rivalů“, kterou napsala historička Doris Kearns Goodwinová.

ČTĚTE VÍCEAutor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...