Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: policejní zájem o Landu a návod na prohlížení aktů

Česko

  19:27
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Daniel Landa foto: MAFRA: Jiří Benák

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Bradáčová: Za odvoláním Mečla nejsem, ale chápu ten krok
Trio Zeman, Mečl, Bradáčová mělo být zárukou obrody zdejších návladních. Prostřední z nich se však musel klidit z pozice náměstka šéfžalobce. „To rozhodnutí mě nepřekvapuje,“ říká k tomu šéfka pražského vrchního státního zastupitelství Lenka Bradáčová. Právě její nástup do úřadu podle informací LN stál u počátku Mečlova konce.

ČTĚTE VÍCE

 
Kolik stojí hlasy a místa na kandidátce? V pražské ČSSD se podplácí
Protikorupční policie navrhla obžalovat 17 lidí kvůli korupci při hlasováních na schůzích pražské ČSSD, řekl její mluvčí Jaroslav Ibehej. Podle kriminalistů někteří stíhaní vzali peníze také za samotný vstup do strany. Mezi obviněným jsou například pražský zastupitel Lukáš Plachý či dřívější šéf místní organizace v Praze 9 František Kolínský.

ČTĚTE VÍCE

 

Landovo vystoupení i útok na Vyšehradě bude šetřit policie
Televizní vystoupení zpěváka Daniela Landy a jeho útok na pražském Vyšehradě se dočkají policejní dohry. Trestní oznámení na něj sepsal bývalý senátor a advokát Jiří Vyvadil. Landu obhájce "kuličkového atentátníka" Pavla Vondrouše podezírá z výtržnictví a vydírání.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Na Pankráci na kmotra Nováka čekali marně. Do vězení nenastoupil
Vězeňská cela určená pro Alexandra Nováka zůstává v Praze na Pankráci zatím prázdná. Severočeský vlivný politik a donedávna člen ODS měl ve čtvrtek nastoupit k čtyřletému trestu vězení za korupci, avšak nedostavil se.

ČTĚTE VÍCE

Matce upírá Česko azyl. Polonahá protestovala v Praze
Anastazie Hagenová, která zatím neúspěšně žádá v České republice o azyl, byla ve čtvrtek se svým nejmladším synem demonstrovat po vzoru ukrajinské skupiny Femen před sídlem Parlamentu České republiky. Na její kauzu poprvé upozornily Lidové noviny.

ČTĚTE VÍCE

 
Stevardi v autobusech porušují zákon, zajít si nesmíte ani na záchod
Nabídka občerstvení či tisku od stevardů v autobusech se může stát minulostí. Příjemný servis, na který si zvyká stále více Čechů, je totiž v rozporu se zákonem. Stejně tak jako používání záchodu za jízdy. Cestující musí být připoutáni bezpečnostními pásy. Jinak hrozí pokuta.

ČTĚTE VÍCE

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS
Škoda nahrává zlodějům. Ukrást šikovnou škrabku z Rapidu zvládne každý
Ukrást elegantní zelenou škrabku na led a námrazu z nových modelů automobilky Škoda zvládne i dítě. Dealeři značky se obávají, že neotřelý nápad se snadno dostupnou pomůckou schovanou v krytce nádrže, tak může zkazit náladu řadě českých řidičů.

ČTĚTE VÍCE

Interpretace aktu. Podívejte se na slavná díla novýma očima
Slavné akty současnýma očima. To je tématem výstavy studentů tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Pod kurátorským dohledem Pavla Máry fotograficky interpretovali slavné akty z dějin výtvarného umění.

ČTĚTE VÍCE

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...