Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: tunel v Obecním domě, Rath v chládku a špatné filmy

Česko

  19:10
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.
Obecní dům – ilustrační foto

Obecní dům – ilustrační foto foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Razie v CzechInvestu. Protikorupční policie prohledala i kancelář šéfa
Protikorupční policie od rána prohledává kanceláře státní agentury CzechInvest v Praze spadající pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Důvod razie není znám, zaměstnanci byli posláni domů.

ČTĚTĚ VÍCE:

Rath zůstane ve vazbě, soud jeho žádost zamítl
Odvolací středočeský krajský soud zatím ponechal obviněného poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD) ve vazbě kvůli všem třem možným důvodům vazebního stíhání.

ČTĚTĚ VÍCE:

ČEZ má problém za 26 miliard: Tušimice
Modernizace elektrárny Tušimice měla být příkladem, jak změnit staré uhelné bloky z éry socialismu v ekologicky přijatelný způsob výroby energie. Pro ČEZ se však spíše stává noční můrou.

ČTĚTĚ VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Obecní dům se řízeně tuneloval. Přišli jsme o miliony, říká jeho šéf
Předražené smlouvy, které nelze vypovědět, ztracený majetek za desítky milionů – to je podle ředitele Obecního domu Vlastimila Ježka vizitka předchozího vedení této městské společnosti a pražského magistrátu.

ČTĚTĚ VÍCE:

Nejen hradní platy. Máte právo znát i odměny učitelek, rozhodl soud
Příjmy vysokých státních zaměstnanců už nejsou žádným tajemstvím, přelomový rozsudek středočeského krajského soudu ale prolomil i další tabu.

ČTĚTĚ VÍCE:

Unikátní srovnání. Praha před 10 lety při povodni a nyní
Povodně, které Česko zasáhly před desti lety patří mezi největší přírodní katastrofy v historii země. Zasáhly třetinu země a způsobily miliardové škody. Server Lidovky.cz vám přináší unikátní fotografie.

ČTĚTĚ VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Seznam filmů, kterým se letos raději vyhnout
Měly to být trháky roku, ale někde se stala chyba. Lidovky.cz přinášejí seznam filmů, které mohly být sice natočeny s dobrým úmyslem, jenže... Jednou nevyšly bláznivé nápady ze scénáře, jindy třeba film zahubila přehnaná reklamní kampaň.

ČTĚTĚ VÍCE:

Jezte aspoň jednu superpotravinu denně, radí Cajthamlová
S nadváhou nebojujte sami, ale vždy po poradě s lékařem, míní doktorka Kateřina Cajthamlová, která v televizním pořadu Jste to, co jíte radí Češkám a Čechům, jak žít zdravě a nepřibírat na váze.

ČTĚTĚ VÍCE:

Kulový blesk: souhra českého piva a filmu
Na dopravní tepně pražské magistrály by člověk útočiště před chaosem města opravdu nehledal. Svištící kolony směr Nuselský most však restauraci Kulový blesk s dvaceti sedmi pípami nijak neznepokojují.

ČTĚTĚ VÍCE:

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...