Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Colours začínají, ale je vyprodáno

Česko

OSTRAVA V Ostravě už stojí 35 pivních stanů, další stovka stánků s jídlem a dalším zbožím, ale také koryta s pitnou vodou. Pod Slezskoostravským hradem začíná festival Colours of Ostrava.

Kdo se však hodlá do festivalového areálu dostat, má jen málo šancí. Je vyprodáno. „Držitelé permanentek vyčerpali svými nákupy a rezervacemi kapacitu už tři týdny předem,“ podotkl jeden z organizátorů Jiří Sedlák. Připustil ale, že možnosti získat vstupenku stále jsou. „Na diskusním fóru i na Aukru se nabídka objevuje a je na lidech, zda budou cenu akceptovat. Nemyslím si ale, že by to byli překupníci, protože hned jak bylo jasné, že bude tak vysoký zájem, jsme prodej omezili na dva kusy na osobu,“ řekl LN. Právo koupit si pro sebe vstupenku budou mít také lidé s tělesným postižením.

Na mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava dorazí například The Gypsy Queens and Kings, Iggy Pop a jeho The Stooges, The Cranberries a písničkářka Regina Spektorová a kapela Afro Celt Sound System. Kromě nich ale vystoupí norští Jaga Jazzist, francouzský trumpetista Erik Truffaz se svým pařížským projektem, Porcupine Tree, finští Alamaailman Vasarat, multiinstrumentalista Brendan Perry, polovina legendárních Dead Can Dance, švýcarská zpěvačka Sophie Hungerová či řada kapel z oblasti world music.

Bohatý bude i výběr tuzemských kapel, přijede Čechomor, Charlie Straight, Marta Kubišová, MIG 21, Skyline nebo Wohnout.

K novinkám patří prostor věnovaný New Yorku ve výstavním pavilonu na Černé louce. Nová scéna s audiovizuálními pořady o současné hudbě bude ve Staré Aréně.

Poprvé bude fungovat druhá lávka přes řeku Ostravici, která spojuje oba hlavní festivalové areály, u obou hlavních scén budou tribuny, divadelní scéna se přestěhuje do většího stanu a u Slezskoostravského hradu budou dvě venkovní scény. Návštěvníci budou mít také možnost půjčit si kolo s cyklomapou a vyjet po zajímavých místech Ostravy a okolí.

***

FESTIVAL Na 16 scénách

Festivalový areál se otevře dnes v 15.00. Ve 20.00 ho zahájí koncert The Gypsy Queens and Kings. Až do nedělní noci se na 16 scénách vystřídá 160 kapel, DJ, ale také divadel, diskusí, filmových promítání, workshopů a výtvarných projektů. Kromě České republiky a Slovenska přijedou účinkující z dalších 20 zemí. K nejočekávanějším koncertům patří nedělní vystoupení kmotra punku Iggyho Popa a jeho The Stooges a sobotní koncert irských The Cranberries.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: