Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČSTV bude jednat jen s Ulčákem

Česko

Situace v Sazce rozděluje český sport. Vedení Českého svazu tělesné výchovy podporuje spolupráci s Martinem Ulčákem. To se nelíbí předsedům některých svazů.

PRAHA Český svaz tělesné výchovy nebude jednat z investory, kteří by chtěli vstoupit do vlastnické struktury Sazky. Hlavní akcionář loterijní společnosti tak ze hry prakticky vyloučil návrhy společností Penta a Synot. Po zasedání výkonného výboru to řekl předseda ČSTV Pavel Kořan.

Ačkoliv upozornil, že je svaz připraven jednat s jakýmkoliv subjektem, který nepožaduje podíl v loterijní společnosti, ve hře teď prakticky zůstává jen návrh bývalého předsedy SSM Martina Ulčáka. Ten svazům nabízí zapůjčit nespecifikovaný objem peněz výměnou za podíl na zisku v následujících letech. Sportovním svazům by pak garantoval roční příspěvek 200 milionů.

„V současné době je to jediná nabídka, která splňuje tato kritéria,“ potvrdil Kořan.

Jednání zástupců sportovních svazů a tělovýchovných jednot ale nebylo vůbec hladké. Někteří vrcholní funkcionáři požadují svolání mimořádné valné hromady, která by se zabývala momentální situací v Sazce. Realitní magnát Radovan Vítek, který drží pohledávky za loterijní společností v hodnotě jeden a půl miliardy korun, by mohl podat insolvenční návrh už příští pondělí.

„Ano, insolvence hrozí. Pokud se tak stane, jsou připraveny scénáře, podle kterých se bude Sazka chovat,“ řekl neutrálně Kořan. Ne všichni mu ale věří.

„Tohle zasedání bylo přehlídkou ztraceného času,“ glosoval čtyřhodinové jednání ve vysočanské aréně předseda tenisového svazu Ivo Kaderka, který prosazuje jednání se všemi investory a následné vyhodnocení nejvýhodnější nabídky.

„Sportovní svazy se teď pokusí samy vyvolat valnou hromadu,“ dodal zástupce tenisového svazu.

Prodej arény je nezbytný Nepřesvědčilo ho ani vystoupení generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka, který mohl akcionářům přednést i pozitivní zprávy. Podle předběžných odhadů společnost v loňském roce navýšila zisk o dvanáct procent na 1,4 miliardy korun.

Ani to ale ke stabilizaci Sazky rozhodně nestačí. ČSTV tak i včera připomněl, že je nezbytné prodat vysočanskou arénu, jejíž výstavba loterii zadlužila.

Situací v Sazce se včera zabývali i v Českém olympijském výboru. Jeho ekonomická komise si nechala vypracovat rozbor současných problémů. A ten prý hovoří jednoznačně proti současnému vedení Sazky.

„Za situaci Sazky může současný management v čele s Alešem Hušákem. Jediným řešením je navýšení základního jmění. To znamená vstup investora,“ řekl místopředseda ČOV Jiří Kejval s tím, že Ulčákova nabídka je nepřijatelná, protože jde pouze o půjčku.

„To nic neřeší, pouze odsouvá problém,“ dodal Kejval.

Zajímavá situace se rýsuje i u druhého největšího akcionáře Sazky - sdružení Sokol. Tomu včera podle serveru Aktuálně.cz nabídl Radovan Vítek, že by je rád zastupoval na valné hromadě společnosti, pokud ji jeho členové vyvolají.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!