Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čtyřicítka svůdné Naomi

Česko

NAROZENINY

LONDÝN Krásná, okouzlující, ale také vzteklá a nesnesitelná. Taková je Naomi Campbellová. Britská topmodelka, která se již přes dvě desítky let pohybuje mezi elitou módního průmyslu, v sobotu oslaví již čtyřicáté narozeniny.

Po boku Claudie Schifferové či Lindy Evangelisty zahájila v devadesátých letech 20. století „zlatou éru“ supermodelek. Na rozdíl od svých kolegyň se ale po úspěchu, se kterým plnila titulky časopisů, neusadila. Neuškodilo jí to. Campbellová je bezpochyby nejúspěšnější modelkou tmavé pleti v historii. Jedinou její vadou tak zůstává agresivita a výbuchy vzteku. Pokaždé pak cítí vinu, ale nedokáže si prý pomoci.

Do světa módy ji uvedla agentka agentury Elite, která objevila patnáctiletou „gazelu“ při nákupech v londýnském Covent Garden. Pak přišla Paříž a bývalá studentka klasického tance se jako první modelka tmavé pleti objevila na obálce Vogue. Zkusila si také role ve filmech i spisovatelskou dráhu, ale úspěch zaznamenává mimo svůj obor jen na poli charity, které se věnuje.

Autor: