27. prosince 2018 11:38, aktualizováno  12:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Cyklista na Brněnsku nedal přednost policistům, ti narazili do překážky. Odvezla je záchranka

Policejní auto (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní auto (ilustrační snímek). | foto: Týdeník Policie

Brno Dva policisty musela ve čtvrtek po dopolední nehodě s cyklistou v Troubsku na Brněnsku odvézt záchranka do brněnských nemocnic. Jeden utrpěl lehké a jeden středně těžké zranění.

Podle prvotního vyšetřování vjel cyklista do silnice od benzinové stanice v Jihlavské ulici a nedal policistům v autě přednost. Řidič policejního auta strhl řízení, sjel ze silnice a narazil do překážky. Zaklíněné policisty museli vyprošťovat hasiči, vyplývá z vyjádření, která poskytly mluvčí policie Petra Hrůzová a mluvčí záchranky Hedvika Kropáčková.

Silnice je nyní uzavřená a řidiči musejí objíždět místo nehody po místních komunikacích v Troubsku a Popůvkách. „Policisté nehodu stále vyšetřují a řídí dopravu,“ řekla Hrůzová.

Cyklista vyvázl jen s odřeninami a záchranáři jeho zranění kvalifikovali jako lehké, dechová zkouška u všech tří účastníků nehody neprokázala požití alkoholu.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.