Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dálnice D1 u Mirošovic byla v noci opakovaně uzavřena, provoz už byl obnoven

Česko

  8:59
Mirošovice (u Prahy) - Dálnice D1 u Mirošovic byla v noci na neděli opakovaně uzavřena kvůli stavbě mostu. Provoz byl před 8:00 obnoven ve dvou pruzích ve směru na Prahu i ve směru na Brno. Dopravní komplikace nebyly. Informovali o tom mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl a policejní mluvčí Veronika Čermáková.

„Je to krizová situace, kterou řešíme. Musí opustit dálnici a počkají si do noci," řekl k situaci na D1 Babiš. foto: ČTK

První z krátkodobých uzavírek u 22. kilometru dálnice byla před sobotní půlnocí. Kromě montáže nových ocelových nosníků na budovaný most přes dálnici pracovali dělníci nejen na úpravě dopravních opatření, ale též na osazení bednění a dalších souvisejících pracích. „Všechno je hotovo,“ uvedl Rýdl.

Řidiče potrápí nejhorší víkend na dálnicích. Průjezd po D1 bude úplně katastrofální, varuje expert

Práce a s nimi související uzavírky byly původně plánované už na noc z 27. na 28. července, kvůli větší bezpečnosti provozu je investor, ŘSD, nechal posunout. Zhotovitelem je společnost Eurovia CS. 

Mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi opravují silničáři zhruba osm kilometrů dlouhý úsek dálnice. Na trase je šest mostů z toho pět dálničních a jeden nadjezd.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat