Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Provoz obnoven na dálnici D2 ve směru na Brno. Uzavřená byla kvůli dvěma nehodám kamionů

Česko

  10:03aktualizováno  15:36
Brno - Provoz na dálnici D2 ve směru na Brno v úterý ochromily dvě nehody kamionů. První nehoda dvou nákladních aut se stala před 9:00 nedaleko Blučiny na Brněnsku na 12. kilometru dálnice, zraněn při ní byl jeden řidič. Policisté dálnici uzavřeli a dopravu odváděli sjezdem 25 u Hustopečí. Před 15:00 byl provoz obnoven a odklon dopravy zrušen.

Nehoda kamionu (Ilustrační foto) foto: ČTK

Po 11:00 se situace zkomplikovala, když se na 32. kilometru D2 u Velkých Pavlovic srazilo šest kamionů. „V tomto případě je provoz veden přes odpočívku,“ řekl policejní mluvčí David Chaloupka. V místě se vytvořila asi sedmikilometrová přerušovaná kolona.

Při první nehodě nedaleko Blučiny se zranil jeden z řidičů, hasiči jej museli z kabiny vyprostit, do nemocnice jej odvezl vrtulník. „Po dobu vyprošťování byl pacient při vědomí a komunikoval. Podle našich zjištění na místě utrpěl středně těžká zranění,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Policisté po 11:00 uvolnili levý pruh dálnice, a umožnili tak řidičům, co uvízli za nehodou, pokračovat v cestě. Uzavírku zrušili až před 15:00, kdy se dálnice otevřela.

Při druhé nehodě kamionů na 32. kilometru ve směru na Brno se podle mluvčího hasičů dva lidé lehce zranili. „Nebylo potřeba je z kamionů vyprošťovat. Na místě je ale vysypaný náklad přes oba pruhy ve směru na Brno,“ řekl ČTK Jaroslav Mikoška. Řidiči podle mluvčího Chaloupky místo nehody objíždějí přes odpočívku. Na tomto místě kolona na D2 ve směru na Brno sahala ve 13:00 zhruba od 32. kilometru až ke sjezdu na Hustopeče, tedy na 25. kilometr.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...