7. prosince 2016 18:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D5 na Plzeňsku je po nehodě částečně průjezdná

Policie zasahuje u dopravní nehody. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie zasahuje u dopravní nehody. | foto: tydenikpolicie.cz

PLZEŇ Dálnice D5 na Plzeňsku, kde ve středu na několik hodin ochromily provoz ve směru na Rozvadov dvě dopravní nehody, je částečně průjezdná. Od 93. kilometru se už dá jezdit levým pruhem, pravý je zatím neprůjezdný, řekla ve středu ČTK v 17:50 policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dvě nehody způsobily postupně kolaps dopravy na dálnici. Nejdřív se stala půl hodiny před polednem na 103. kilometru ve směru na Rozvadov nehoda dodávky a kamionu, která na několik hodin zcela zastavila provoz. Kolem čtvrté hodiny odpoledne se další nehoda stala na konci desetikilometrové fronty, která se před nehodou vytvořila. Na 93. kilometru se opět srazila dodávka a nákladní auto, řekla Brožová.

Vrtulník odvezl z místa asi třicetiletého muže ve velice vážném stavu na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice, řekl ke druhé nehodě mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

První havárie se stala po 11:30. Řidič nákladního auta chtěl podle policie zastavit u krajnice. Zatím není přesně jasné, proč pak projíždějící dodávka narazila bokem do nákladního auta. Rozpárala mu při tom plachtu a prorazila nádrž. Z nákladního auta unikla nafta a na dálnici se vysypaly převážené ocelové svitky. Řidič dodávky se zranil a sanitka ho převezla na ošetření.

ČTK

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.