Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dálnice nevydržela vedro, na Tachovsku je neprůjezdná

Česko

BOR Nejméně několik dnů bude komplikovaný průjezd devítikilometrovým úsekem dálnice D5 na Tachovsku ve směru na Prahu mezi 119. a 128. kilometrem. Na 122. kilometru se totiž v pondělí večer vinou horka vzedmula vozovka a vytvořil se tam široký hrbol.

Jeho přejíždění by bylo nebezpečné i dvacetikilometrovou rychlostí, řekl včera vedoucí správy a údržby dálnic z Ostrova Miroslav Mužík. Spolu s policisty rozhodl o uzavření všech jízdních pruhů v celém úseku.

Ještě předtím zde byly poškozeny dva kamiony. Jeden přitom převážel nová auta, ta mají poničené karoserie. Informoval o tom server iDNES. Druhý nákladní vůz si nájezdem na hrbol rozbil čelní sklo a spoiler. „Celková škoda přesáhla 160 tisíc korun,“ sdělila mluvčí plzeňské policie Martina Kohoutová.

Během včerejšího dopoledne přijede laboratoř z Prahy, která provede vývrty a sondy a řekne, jakým způsobem by se poškození mělo odstranit. „Do středečního odpoledne to určitě bude zavřené. Pravděpodobně začneme převádět dopravu do protisměru, podle toho, jak bude oprava náročná,“ vysvětlil Mužík.

Objízdná trasa vedla přes Novou Hospodu, Holostřevy a Benešovice. Výjezd z dálnice je na exitu 128 Bor u Tachova a nájezd zpět na dálnici na exitu 119 Benešovice. Hrb podobný zpomalovacímu prahu Poškození vozovky způsobily podle Mužíka vysoké teploty, které nadzvedly betonové panely v místě jejich styku s asfaltem. Na dálnici vznikl hrbol, podobný zpomalovacímu prahu.

„Ale ani dvacetikilometrová rychlost není bezpečná na jeho přejetí. V pondělí jsme tam s policisty stáli od osmi do devíti večer. Potom policie po dohodě s námi dala příkaz k uzavření dálnice,“ dodal Mužík.

„Objížďky jsme včera ráno doznačili, problémy zatím nejsou,“ uvedl Mužík.

Menší část objížďky vede po silnici I. třídy číslo 21 a zbytek po silnici II. třídy. Regulace dopravy policisty podle Mužíka není potřeba, objízdná trasa je vyznačena dostatečně. Podle policisty z dálničního oddělení v Ostrově u Stříbra zatím omezení dopravy nedělá řidičům vážnější potíže, kolony se netvoří. „Hlídka, která tam bude zajíždět, mi večer hlásila, že doprava je plynulá,“ dodal.

Vozovka se vzedmula v kopci na 122. kilometru za čerpací stanicí Shell a mostem, zhruba v polovině mezi sjezdem na Bor a Benešovice.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!