Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Hromadná nehoda 27 aut dočasně uzavřela 66. km na dálnici D10, provoz je obnoven

Policisté a hasiči zasáhli 1. února 2020 večer u dopravní nehody na dálnici D10 u Březiny na Mladoboleslavsku. foto: ČTK

Březina (Mladoboleslavsko) - Při hromadné nehodě na dálnici D10 u Březiny na Mladoboleslavsku se v sobotu večer lehce zranilo osm lidí, řekl ČTK krajský mluvčí záchranné služby v Libereckém kraji Michael Georgiev. Havarovalo více než 20 aut, podle informací hasičů jich bylo 27, podle policie 21.
  21:15aktualizováno  22:09

Dálnice byla v obou směrech uzavřena, tvořily se kolony. ČTK to řekly mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová a policejní mluvčí Michaela Richterová. Provoz ve směru na Prahu se podařilo obnovit před 21:30.

Srazilo se 27 aut.
Nehoda na dálnici D10.

Při srážce čtyř osobních aut na Pražském okruhu zemřel člověk, dalšího odvezla záchranka

„Provoz ve směru na Turnov bude uzavřen ještě několik hodin,“ řekla před 22:00 ČTK Richterová. Podle ní už se v úseku kolony netvoří, policisté odklánějí dopravu na exitu Březina na 63. kilometru. Za asistence policistů mohli vyjet i řidiči z kolony, která se vytvořila přímo za nehodou.

„Účastníků nehody je zhruba přes 30,“ uvedla Fliegerová. Podle ní pod mostem u dálnice hořely pneumatiky. Hustý kouř mohl způsobit, že řidiči náhle ztratili orientaci. Další příčinou nehody mohlo být i nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, v sobotu večer místy v regionu pršelo. Okolnosti hromadné havárie vyšetřují policisté.

Záchranáři na místě měli tři posádky z Libereckého kraje a jednu ze středních Čech. Podle Georgieva tři zraněné odvezli na traumatologickou ambulanci liberecké nemocnice, dva k ošetření do nemocnice v Jablonci, jednoho do Turnova a dva do Mladé Boleslavi. Na místě zasahoval i evakuační autobus, který posloužil lidem z havarovaných vozů.

Autor:

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat