Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další přivýdělek Kleslové: od SŽDC inkasovala 95 tisíc měsíčně. Nikdo ale neví za co

Česko

  8:51
PRAHA - Šéfka pražského hnutí ANO Radmila Kleslová dostávala od Správy železniční dopravní cesty 95 tisíc měsíčně. Co přesně však pro státní instituci vlivná politička dělala, nikdo neví. SŽDC se totiž nepodařilo vyhledat ani jediný výsledek její práce.

Radmila Kleslová rezignovala na funkci místopředsedkyně hnutí ANO. foto: ČTK

Kleslová měla mezi prosincem 2013 a dubnem 2014 radit přímo někdejšímu generálnímu řediteli správce tuzemských kolejí Jiřímu Kolářovi.

Piráti spočítali příjmy Kleslové. Od firem údajně inkasuje 360 tisíc měsíčně

Ten bývalou členku sociální demokracie hájí. „Dávala to do ruky čistě jen mně, já jsem to používal potom pro další práci,“ vysvětlil Kolář Českému rozhlasu, proč o spolupráci Kleslové se SŽDC neexistuje jediný důkaz.

„Dokumenty se nám nepodařilo dohledat. Plnění probíhalo především v podobě pracovních setkání přímo s generálním ředitelem, byly to převážně konzultace k legislativním, tehdy aktuálním procesům,“ popsal spolupráci mluvčí státní organizace Jakub Ptačinský.

Podivná situace

Takové vysvětlení je však podle šéfa občanského sdružení Oživení Martina Kameníka velice podivné. „V podstatě to nelze zpětně zkontrolovat, což vyvolává to podezření, zda to doopravdy bylo pro státní organizaci tak výhodné a zda nemohlo jít o nějaké fiktivní plnění, jehož účelem bylo pouze vyvést peníze z veřejného rozpočtu,“ vysvětlil Kameník pro Český rozhlas.

Sama Kleslová, která měla pro SŽDC odpracovat 40 hodin týdně, se ke své bývalé pozici vyjadřovat odmítá. „Nezlobte se, jsem nemocná,“ vzkázala jen.

ČEZ potvrdil, že platil Kleslové až sto tisíc měsíčně

Radmila Kleslová na podobných postech v minulosti pracovala nejméně ve čtyřech dalších státních nebo polostátních firmách. Přišla si tak přinejmenším na stovky tisíc korun.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!