Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Další přivýdělek Kleslové: od SŽDC inkasovala 95 tisíc měsíčně. Nikdo ale neví za co

Radmila Kleslová rezignovala na funkci místopředsedkyně hnutí ANO. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radmila Kleslová rezignovala na funkci místopředsedkyně hnutí ANO. | foto: ČTK

PRAHA Šéfka pražského hnutí ANO Radmila Kleslová dostávala od Správy železniční dopravní cesty 95 tisíc měsíčně. Co přesně však pro státní instituci vlivná politička dělala, nikdo neví. SŽDC se totiž nepodařilo vyhledat ani jediný výsledek její práce.

Kleslová měla mezi prosincem 2013 a dubnem 2014 radit přímo někdejšímu generálnímu řediteli správce tuzemských kolejí Jiřímu Kolářovi.

Ten bývalou členku sociální demokracie hájí. „Dávala to do ruky čistě jen mně, já jsem to používal potom pro další práci,“ vysvětlil Kolář Českému rozhlasu, proč o spolupráci Kleslové se SŽDC neexistuje jediný důkaz.

„Dokumenty se nám nepodařilo dohledat. Plnění probíhalo především v podobě pracovních setkání přímo s generálním ředitelem, byly to převážně konzultace k legislativním, tehdy aktuálním procesům,“ popsal spolupráci mluvčí státní organizace Jakub Ptačinský.

Podivná situace

Takové vysvětlení je však podle šéfa občanského sdružení Oživení Martina Kameníka velice podivné. „V podstatě to nelze zpětně zkontrolovat, což vyvolává to podezření, zda to doopravdy bylo pro státní organizaci tak výhodné a zda nemohlo jít o nějaké fiktivní plnění, jehož účelem bylo pouze vyvést peníze z veřejného rozpočtu,“ vysvětlil Kameník pro Český rozhlas.

Sama Kleslová, která měla pro SŽDC odpracovat 40 hodin týdně, se ke své bývalé pozici vyjadřovat odmítá. „Nezlobte se, jsem nemocná,“ vzkázala jen.

Radmila Kleslová na podobných postech v minulosti pracovala nejméně ve čtyřech dalších státních nebo polostátních firmách. Přišla si tak přinejmenším na stovky tisíc korun.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...