Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Dánové kosí favority: porazili i USA

KOLÍN NAD RÝNEM V Německu vyrábějí senzace na počkání. Po překvapivé výhře nad Finskem zvítězili hokejisté Dánska také nad Spojenými státy, a to 2:1 v prodloužení. „Neomluvitelné. USA nemůže prohrávat takové zápasy,“ zlobil se kapitán týmu Jack Johnson.

Dánsko si po druhém utkání na mistrovství světa nemusí dělat starosti se záchranou v elitní společnosti, a naopak se mohou těšit na boje v osmifinálové skupině. Postup si zajistili dřív než všechny vyhlášené velmoci.

Kdo se po úspěšném vstupu Dánů do turnaje snad domníval, že severský tým potkal proti Finsku ojedinělý úspěch, musel včera rychle změnit názor. Vyrovnaný zápas dospěl do prodloužení.

A v čase 62:04 už bylo rozhodnuto o dalším velkém překvapení turnaje. Obránce Lassen se vydal na výlet přes celé kluziště, jeho první zakončení sice Clemmensen pokryl, ale na dorážku stejného hráče už byl krátký. „Jen jsem si pomyslel, co tam dělá. Pak jsem si ale řekl, že to vypadá docela dobře,“ komentoval gólman Patrick Galbraith své pocity před klíčovým okamžikem.

Američanům vážně hrozí role, která měla původně patřit spíš Dánům. O odvrácení blamáže budou bojovat zítra večer s Finskem.

O účast v osmifinále nepřijde také Švýcarsko, které si proti Itálii připsalo druhé vítězství na turnaji, a stejně tak Kanada, která rozstřílela Lotyšsko 6:1.