Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dárků jsem letos dostala dost

Česko

Barbora Špotáková stráví Štědrý den v romantické Praze, potom projede půlku Čech

PRAHA Nazdobený stromeček, na stole porce smaženého kapra, zapálené svíčky, společnost přítele Lukáše a maminky. Tak ve svém bytě v centru Prahy prožije Štědrý večer Barbora Špotáková.

„Před kaprem se bude podávat fazolová polévka, jinak se ale držíme tradice. Přes den nejím maso a ani neujídám. Bude to prima,“ těší se olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem.

A proč zrovna Praha? „V centru města je to ten den velmi romantické, proto se odpoledne půjdeme projít. Snesu i tlačenici u stánku se svařeným vínem,“ usmívá se.

Večeři a cukroví obstarají maminky Na přípravě štědrovečerních pokrmů se první dáma české atletiky příliš nepodílí.

„Upřímně říkám, že to nechávám na mamince. Přes rok mám docela fofr a jsem ráda, když si doma můžu odpočinout. Ale rozhodně uklidím a k večeři se pěkně oblečeme,“ plánuje atletka, která se ve čtvrtek vrátila z přípravy na Kanárských ostrovech.

„Ale zdobení stromečku je moje starost.

To obstarávám na Štědrý den dopoledne a přitom se dívám na pohádky,“ dodává.

S cukrovím na Špotákovou nechoďte.

„To zase peče Lukášova maminka. Já ochutnám, ale spíš ze slušnosti, nejsem milovník sladkého. Dřív jsem měla ráda plněné ořechy a vanilkové rohlíčky, ale to už je minulost,“ přiznává.

Dřív, to bylo dětství v Jablonci. K té době se také pojí nejhezčí dárek, jaký kdy pod stromečkem našla. „Bylo to krásné červené kolo značky Eska. Jenže jsem na něm mohla začít jezdit až v květnu, protože Jablonec byl pořád pod sněhem,“ vybaví si.

Také kvůli tréninkovým povinnostem shání dárky až na poslední chvíli.

„Vždycky to nějak dopadne, i když to stojí trochu nervů. Ale na druhou stranu se snažím vyhýbat mániím, které už před časem propukly v nákupních centrech,“ pokyvuje hlavou.

Doba, kdy se těšila na Vánoce především kvůli dárkům, které najde pod stromečkem, už zmizela v nenávratnu.

„V poslední době je radši dávám. A letos mám navíc pocit, že jsem toho dostala už dost, takže žádná přání nemám,“ usmívá se po vydařené sezoně.

„Jen bych možná chtěla rychlejší připojení k internetu, aby mi u počítače netekly nervy. Jinak chci dělat radost já, protože jsem byla často pryč a cítím potřebu to blízkým vynahradit.“ Sýkořice, Jablonec nad Nisou, Ústí nad Labem Také další sváteční dny má naplánované. „Pojedeme na Sýkořici za Lukášovou rodinou, do Jablonce za mojí rodinou a do Ústí za bratrem. Trenér mi určitě vyrobí plán, který se budu snažit plnit, ale v těchto dnech to chce víc klidu,“ má jasno.

Závěr roku bude patřit zasněženým svahům, 30. prosince hodlá lyžovat ve Špindlerově Mlýně. Silvestra však stráví bez přítele hasiče. „Lukáš má službu. Já si nenechám ujít silvestrovský desetiboj v jablonecké hale, což je velice zábavná soutěž družstev.“

Definitivní tečkou za rokem 2008 bude večírek s kamarády a punkovým koncertem.

Jen bych možná chtěla rychlejší připojení k internetu, aby mi u počítače netekly nervy. Jinak chci dělat radost já, protože cítím potřebu to blízkým vynahradit.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!