Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Darujte krásu

Česko

Marně přemýšlíte, co darovat svým blízkým k Vánocům? Chcete být originální a opravdu je potěšit? Máme pro vás několik tipů na dárky, po kterých se zkrásní. Darovat můžete cokoli od kosmetiky, parfémů, wellness pobytu, ale dokonce i nová prsa.

Pod vánoční stromeček si už dávno nedáváme dárkové krabice s kostkami mýdla a deo spreje. Naopak si dopřáváme všechny možné voňavé vodičky, krémy, gely i speciální šumivé koupele s nejrůznějšími vůněmi. „Kosmetika je každoročním vánočním hitem,“ přiznává Jana Matúšová, mluvčí společnosti Marks&Spencer. Mezi nejoblíbenější vůně mezi zákazníky podle ní patří kokos, magnolie a levandule. Kosmetika a její svět jsou přece hravé, a tak pro letošek zapomeňte na klasické a poněkud nudné dárkové kazety obsahující sprchový gel a tělové mléko pro dámy a pro pány vodu po holení. Proto letos popusťte uzdu své fantazii a hledejte něco originálního. Překvapit můžete originální vůní nebo formou.

Vyšumte až k nebesům Opravdovou kosmetickou lahůdku můžete pořídit už za stokorunu. Lush nabízí veganská cukrátka, která se po ponoření do vody promění ve voňavou pěnu. Při koupeli se tak zasníte s Tichou nocí, ta voní po jasmínu, nebo Zázvorkou vonící po křehkých perníčcích. Běžné jsou kosmetické produkty s vánočními vůněmi, jako je čokoláda, vanilka nebo pomeranč. Dokonce v bio kvalitě můžete mít toaletní vodu Koření od společnosti Melvita, ve které se mísí tóny skořicových lístků, svěží vůně anýzu, sladká vanilka a citrusové ovoce. Pokud ale chcete něco opravdu originálního, sáhněte po vinném parfému. Ten vyrábí společnost Znovín Znojmo. Pro skutečné voňavkové fajnšmekry je určena vůně inspirovaná mužským spermatem od společnosti Six Scent Perfume. U nás se neprodává, dá se koupit třeba v pařížském butiku Collete za 110 eur, tedy asi 2700 Kč, a jde na dračku.

Pokud si ale nejste jisti, zda konkrétní vůně obdarovanému sedne, dejte raději přednost dárkovým poukazům na nákup kosmetiky. Obdarovaný si tak může sám vybrat, co se mu bude líbit, a vy máte jistotu, že jej skutečně potěšíte. Krásu můžete darovat i ve formě zážitku, na který se nezapomíná. Stačí se podívat do nabídky některé z firem na zážitky a vybrat třeba masáž golfovými míčky nebo medový zábal. Koupit se dá i poukázka na určitou částku, aniž by byl konkrétní zážitek vybrán předem. Dárek s vůní exotiky Mezi další voňavé dárky patří poukazy na nejrůznější kosmetické ošetření a wellness procedury. Při jejich výběru záleží jen na vaší peněžence, výběr je obrovský. Navíc kosmetický nebo wellness salon najdete v každém městě. Pokud hledáte něco opravdu exkluzivního, vyberte některou z relaxačních procedur vycházející ze starobylého indického učení ajurvéda. Při péči zkušených masérů se každá žena promění v indickou princeznu.

Toto potěšení si můžete dopřát třeba v Ayurmedic Centru v Praze. Pokud při výběru dárků chcete zůstat v exotických zemích, sáhněte po některé z thajských masáží. Jednotlivé masáže se liší svojí intenzitou, při některých se pořádně protáhnete a při jiných se vám naopak může podařit blahem usnout. Thajské masáže nabízí Sabai centrum v několika pobočkách v Praze a Brně a také Planet Zen, kde používají relaxační metody nejen z Thajska, ale i dalších zemí jihovýchodní Asie.

Darovat se dají i relaxační a wellness pobyty, a to nejen u nás, ale i v zahraničí.

Oblíbené je Rakousko, Maďarsko a Slovensko. Postupně ale roste i nabídka českých a domácích lázní.

„Krize způsobila paradoxně pozitivní jev. Podnikatelé v oblasti lázeňství si uvědomili, že je nutné rozšířit nabídku a oslovit co nejširší skupinu klientů,“ je přesvědčený Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Stále více hotelů tak nabízí vířivky, masáže, parní lázně, solné jeskyně, ale i polária, kde jste na pár vteřin vystaveni extrémnímu mrazu. „Nejdůležitějším kritériem při výběru pobytu by mělo být vybavení zařízení a také jeho poloha. Ideální je klidné místo se zdravým vzduchem. Určitě bych se zajímal o možnosti dalších aktivit, například zajímavé vycházky nebo tenis, a kvalitní stravování,“ dodává Okamura. Příkladem takového zařízení je Resort Svatá Kateřina, který nabízí širokou nabídku wellness a relaxačních programů, včetně romantických pobytů pro dva.

Nová prsa jako dárek?

Pod vánoční stromeček můžete položit i poukaz na ošetření na klinikách estetické medicíny. Darovat můžete prakticky cokoliv od péče o chrup, omlazení obličeje, vyhlazení vrásek až po tvarování postavy. Jen to chce při jejich výběru opatrnost, zvláště ze strany mužů, kteří vybírají dárek pro své partnerky. „Je lepší se dopředu poradit s partnerkou. Pokud ji chcete překvapit, kupte raději obecný dárkový poukaz, který se dá použít libovolně,“ doporučuje Martina Vlková Fialová z Kliniky GHC. Všechny estetické zákroky jsou pořád zásahem do organismu, a proto je nutná konzultace s lékařem o jejich vhodnosti vzhledem ke zdravotnímu stavu klienta. Proto raději nekupujte poukaz na nová prsa. Nechtěně se můžete své partnerky negativně dotknout a způsobit si partnerské problémy. „Smyslem vstupní konzultace s lékařem není klientům cokoliv vnucovat, ale najít způsob, jak co nejlépe docílit změny, kterou si přejí. Možnosti estetické medicíny jsou bohaté, neexistují ale univerzální rady pro každého,“ dodává Vlková Fialová.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...