Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dav rozkradl kupony z balonků

Česko

BUDAPEŠŤ Zdivočelý dav překazil oslavu pátých narozenin největších východoevropských nízkonákladových aerolinek Wizz Air.

Maďarská společnost plánovala při této příležitosti vypustit tisíc balonků. Diváci však z balonků otrhali kupony v hodnotě deset tisíc forintů (945 Kč). A to ještě předtím, než mohly být balonky vůbec vypuštěny z obrovské sítě v centru Budapešti. „Někdo propíchl jeden z balonků a doufal, že se dostane k dárkovému kuponu, který k němu byl připojený,“ popsala ředitelka komunikace Wizz Air Natasa Kazmerová. „Na to zareagoval celý dav a zaútočil na síť,“ dodala.

Lidé se vrhli na balonky a snažili se nasbírat co nejvíce poukazů. Jedna mladá žena si dokonce klekla na mříž pod okapem a snažila se vybrat co nejvíce kuponů, které přinášela dešťová voda.

„Naše původní myšlenka byla, že se vypuštěné balonky rozšíří po velkém území, takže jsme nestanovili limit, kolik je možné použít kuponů na jeden nákup,“ vysvětlila Kazmerová.

Podle původních plánů chtěl Wizz Air vypustit balonky s kupony po tiskové konferenci, která se konala v blízkém hotelu. Tam aerolinky hodlaly načrtnout své dlouhodobé vize.

Skoro celý dav i dárkové kupony ale byly pryč ještě předtím, než skončila tisková konference a než mohl šéf Wizz Air Jozsef Varadi dokončit svou řeč.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!