29. září 2017 17:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Supermarket zlevnil máslo pod 50 korun, dav rozebral zásoby během několika minut

Lidé se snaží ukořistit zlevněné máslo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé se snaží ukořistit zlevněné máslo. | foto: Facebook Pavel Daněk

PRAHA Zlevněné máslo v obchodním řetězci Albert nalákalo v pátek do obchodů davy lidí. Pozorní zákazníci věděli, že řetězec jediný den nabízí 250gramovou kostku másla za akční cenu 47 korun. Davy zájemců o akci uvnitř supermarketu v Uherském Hradišti zachytil svědek události na video.

Akční leták řetězce nabídl na jeden den máslo 250 gramů, za 46,90 korun, maximálně osm kusů na osobu.  „Před sedmou ráno, kdy Albert otevírá, už tam stála fronta jak blázen,“ popsal serveru iDNES.cz Pavel Daněk, autor videa, zachycující davové šílenství. On sám o akci nevěděl, a tak ho nával zákazníků zaskočil. 

Pohotově natočil zákazníky, kteří se snažili ukořistit zboží v akci. Podle Daňka lidé běželi rovnou k místu, kde se kartony s máslem vynáší ze skladu. „Zaměstnanci tam přivezli bednu s kartony a lidi se na to vrhli,“ popsal. Jak ukazuje samotné video, kartony byly prázdné během dvou minut. 

Spotřeba másla v souvislosti s výrazným zdražením klesla za posledních 12 měsíců o 16 procent, naopak prodej margarínů se o devět procent zvýšil. Poptávka po másle, pokud je v nějaké akční nabídce, však roste, jak se lidé snaží předzásobit před vánočními svátky. Vyplývá to z údajů agentury Nielsen a ankety mezi obchodními řetězci.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz