Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Déšť vyhnal lyžaře ze svahů

Česko

ZLÍN Na slabé návštěvnosti lyžařských areálů ve Zlínském kraji se o víkendu podepsalo nepříznivé počasí. Sobotní déšť a včerejší ranní mlhy vyhnaly lyžaře ze sjezdovek. Podmínky pro sjezdové lyžování jsou stále velmi dobré, obleva ale poničila běžecké tratě. Na Valašsku je sjízdná už jen část úseků.

„Na Hostýnské magistrále je komplet zeleno,“ popsal běžecké tratě Jakub Juračka z kroměřížského Klubu lyžařů, který provozuje Ski Areál Troják v Hostýnských vrších na Kroměřížsku. Na sjezdovce však leží v průměru 70 centimetrů sněhu.

Přes oteplení panují dobré podmínky ve Ski centru Kohútka v Javorníkách. Na svazích leží v průměru 50 centimetrů sněhu. Také běžkařská trať Kohútka–Kasárna byla ještě v sobotu sjízdná. „Den ode dne se to však zhoršuje, stopa se už nedá upravovat strojově,“ sdělil Josef Kocurek z Kohútky.

Teploty nad nulou zatím neohrozily lyžování ani v některých níže položených střediscích kraje. Na hlavním svahu ve Stupavě na Slovácku leží přes metr sněhu. Podmínky pro lyžování jsou velmi dobré i na svahu nedaleko centra Zlína, kvůli oblevě ve středisku ale uplaval snowpark.

Na Pustevny v Beskydech o víkendu mnoho zájemců nepřijelo. „V sobotu pršelo, asi čtyři hodiny to byly doslova proudy vody. Na sjezdovkách ale zůstalo hodně sněhu,“ řekl vedoucí Skialpinu Pustevny Karel Šrubař. Běžecké trasy jsou podle něj dobré jen na Martiňák a chatě Mír.

Vleky v Beskydech jsou nadále v provozu, na tamních svazích leží 35 až 70 centimetrů převážně technického sněhu. V Jeseníkách si lyžaři zajezdí na 30 až 105 centimetrech sněhu. Červenohorské sedlo, Ostružná a Petříkov hlásí mokrý sníh.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...