Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN
3. ledna 2012 13:49, aktualizováno  16:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Děti jsme nechtěli, manželka točila prsy, řekl u soudu 'vlčí' otec

Rodiče vlčích dětí u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodiče vlčích dětí u soudu. | foto: ČTK

PRAHA Pražský městský soud se začal zabývat případem rodičů, kteří podle obžaloby nepustili své dvě malé děti celý život z bytu ve Vinohradské ulici v Praze.

Žena je porodila doma, zatajila je společně s partnerem úřadům. V době, kdy je policie našla, neuměly mluvit, neměly kousací reflexy a nebyly na svůj věk dostatečně fyzicky ani psychicky vyvinuté.

ČTĚTE TAKÉ:

 
Žalobkyně Margita Kralická na začátku procesu shrnula, jak roční a dvouletý chlapec po objevení vypadali a že byl jejich vývoj opožděný. Upozornila také na to, že si oba chlapci ponesou doživotní následky vyplývající ze zanedbání péče. "Kromě pláče oba chlapci neprojevovali žádné emoce. Doma neměli žádné hračky," řekla Kralická. Matce i otci hrozí za trestný čin týrání svěřené osoby až dvanáctileté vězení.

Před senátem se nejprve zpovídal 36letý otec chlapců Karel K., který například musel vysvětlovat, proč děti doma chodily jen v plenách. "Dítě neustále vypouští hlen, oblečení je proto neustále vlhké, musí se prát. Takhle byly stále v suchu," uvedl.

Rodina doma neměla žádné spotřebiče. "Zjistili jsme, že techniku doma nepotřebujeme, tak jsme ji buď prodali, nebo, pokud byla stará, vytřídili a zahodili. Pračkou byla moje žena, prala a vyvařovala látkové pleny," popsal otec. Muž odmítl, že by děti nebyly dobře živené, rodiče jim prý dávali obilné kaše, biomléko nebo ovocné šťávy. Ačkoliv otce živilo šití brašen ve firmě rodičů, vztahy mají napjaté.

Chlapce nechtěli

Prvorozenou dceru pár svěřil do péče prarodičům, jelikož nebylo možné ji vzdělávat doma, jak původně dvojice plánovala. Otec ji neviděl tři, matka osm let. Obžalovaný dále vypověděl, že po ní už s manželkou další děti neplánovali. Otěhotnění chtěli předejít pomocí čínské metody. "Toto cvičení spočívalo v tom, že žena točí jedenkrát až dvakrát denně prsy, a to až tři sta šedesát otočení. Když neměla měsíčky, mysleli jsme, že to funguje. Pak se jí zvětšilo bříško a poznali jsme, že je těhotná," vysvětlil muž.

Podle ženy se jednalo o tzv. jelení cvičení. "Zajímala jsem se o okultní věci, tak jsem to někde vyčetla. Cvičení se provádí ráno a večer. Cvičila jsem ho několik let." Soud zajímalo, kdo otáčení počítal. Žena uvedla, že to zvládala sama.  

Soudní líčení s 'vlčími rodiči'

Soudní líčení s 'vlčími rodiči'

Když se jim narodil první syn Martin, rozhodli se pro dalšího potomka, aby nebyl sám. Při obou porodech pomáhal otec. První dítě porodila v kuchyni, druhorozeného Vítka na toaletě.  "Manželka ho rodila na WC z důvodu větší čistoty. Když rodila v kuchyni, musel jsem to dlouho uklízet," vypověděl muž před soudem.

Matka potvrdila, že děti nechodily ven, pouze starší Martin se mimo dům podíval ve třech měsících. "Měli jsme dva velké balkony. Nechávala jsem je často na vzduchu, ukazovala jsem jim ptáčky," vysvětlovala.

Muž podle svých slov nebyl ve vztahu stoprocentně spokojen. "Očekával jsem něžnosti, ale žena měla spoustu práce, prala, starala se o děti," postěžoval si. Soud pokračoval výpovědí matky dětí, ve 14 hodin však skončil. Líčení bude pokračovat v úterý a potrvá až do pátku, kdy by mohl být vynesen rozsudek.  

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...