Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Děti v mateřské škole hlídala opilá učitelka

Česko

Rodiče zavolali policii na ředitelku školky. Po pobytu na záchytce byla žena předána rodině do domácí péče a hrozí jí až rok vězení.

HRADEC KRÁLOVÉ V Česku výjimečný případ vyšetřuje policie v Hradci Králové.

Děti v mateřské škole na tamním Moravském Předměstí v minulém týdnu hlídala opilá učitelka, u které policie při dechové zkoušce zjistila 2,6 promile alkoholu. Pětapadesátileté ženě nyní hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až roční vězení či peněžitý trest, oznámila včera mluvčí hradecké policie.

Náměstek hradeckého primátora Martin Soukup dodal, že žena byla přímo ředitelkou školky v ulici Milady Horákové.

Hradečtí radní reagovali okamžitě a na základě jejího selhání ji už odvolali z funkce. „Je to nešťastná událost a osobní tragédie jednotlivce. Jednalo se o dlouhodobou pracovnici této školy, nikdy na ni nebyla žádná stížnost, celá událost nás velice mrzí,“ řekl Soukup.

Podle něj nyní radnice vypíše nové výběrové řízení na obsazení postu ředitelky. Další opatření, která by mohla podobným incidentům zabránit, radnice podle Soukupa nechystá. Žena měla dopoledne na starosti osmnáct dětí ve věku od pěti do šesti let, žádnému z nich se v uvedené době nic nestalo. Na podezřelé jednání učitelky policii upozornil jeden z rodičů.

„Policisté učitelku převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde se podrobila lékařskému ošetření spojenému s odběrem krve. Poté byla lékařem předána rodině do domácí péče,“ vysvětlila mluvčí.

Obdobný případ se stal v roce 2007. Tehdy učila v brněnské základní škole pedagožka, která měla v krvi téměř 2,9 promile alkoholu. Ženu ze školy vyvedli policisté a následně dostala výpověď.

Ženě nyní hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až roční vězení

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...