Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

DiCaprio zachraňuje tygry

Česko

PETROHRAD Americký herec Leonardo DiCaprio věnoval na záchranu tygrů milion dolarů. Herec, který je členem Světového fondu ochrany přírody, se už začátkem roku podílel na mezinárodní kampani, které měla do fondu na záchranu tygrů přinést 20 milionů dolarů. Ruský premiér Vladimir Putin, hostitel „tygřího summitu“, v reakci na štědrý dar prohlásil, že DiCaprio je „opravdový muž“. Hvězda filmů Titanic a Počátek se pak sama označila za polovičního Rusa. Herec přiznal, že jeho prarodiče byli Rusové. Putin ho poté pozval na prohlídku Petrohradu. „Uvidíte, že budete moci být hrdý na své ruské kořeny,“ ubezpečoval herce.

Komplikovaná cesta do Ruska DiCapriova cesta na summit neproběhla bez problémů. Nejprve jeho letadlo muselo v New Yorku nouzově přistát poté, co mu selhal motor. Při druhém letu kvůli silnému větru muselo letadlo neplánovaně přistát v Helsinkách, aby doplnilo palivo. Nakonec ale herec do Petrohradu dorazil.

V divoké přírodě se tygři vyskytují už jen ve třinácti asijských zemích. Zástupci těchto států schválili dvanáctiletý program, který má zajistit zdvojnásobení populace těchto kočkovitých šelem. Problematické ale bude financování programu, protože z nutných 350 milionů dolarů účastnické země přislíbily zatím jen 127 milionů. Putin by chtěl, aby do roku 2022 žilo na světě přes šest tisíc tygrů. Nyní jich je jen 3200.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!