25. června 2010 16:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dimun: Nemohu pracovat pro lidi, kteří mají lenost za přednost

Petr Dimun | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Dimun | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Petr Dimun končí ve funkci šéfa PR oddělení Lidového domu. Prý se tak rozhodl už po sněmovních volbách, vzal si ale ještě 14 dnů na rozmyšlenou a nyní je jeho úmysl definitivní. Dnes se setkal s místopředsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou.

ČTĚTE:O svém odchodu Dimun hovořil i v rozhovoru po rozhlasovou stanici Frekvence 1. Řekl, že končí k 1. červenci a že se k odchodu rozhodl sám. Po čtyřech letech práce pro ČSSD se prý cítí unavený. "Poslední kapičkou bylo vyjádření pana místopředsedy (ČSSD Romana) Onderky, kdy začal, pro mě velmi nepochopitelně, kritizovat mojí práci, mojí pracovitost, vydávání až šesti tiskových zpráv denně," řekl v rozhovoru, který Frekvence 1 odvysílá v
neděli. "Pracoval jsem pro ČSSD čtyři roky a pomohl zvednout se z
preferencí, kdy prohrávala velmi výrazně na podzim 2006," uvedl.

Ondreka je podle něj líný. "On sám jako stínový ministr dopravy během dvou let, co jsem byl ve funkci, nebyl ani jednou za zasedání stínové vlády, neuspořádal jedinou tiskovou konferenci, nenapsal jediný článek. Všehovšudy si vzpomínám na dvě tiskové zprávy, v nichž si vyřizoval své osobní účty s vedením Českých drah. Není možné pracovat pro lidi, kteří mají lenost za přednost," řekl.

O Dimunově odchodu se spekulovalo už od voleb, v nichž ČSSD sice zvítězila, ale jen těsně a s podstatně menším ziskem, než jí předpovídaly některé průzkumy. Sociální demokraté tak momentálně přihlížejí tomu, jak ODS, TOP 09 a Věci veřejné formují středopravicovou vládu.

Již dříve ve funkci skončil volební manažer Jaroslav Tvrdík. Dimun je považován za člověka blízkého někdejšímu předsedovi strany Jiřímu Paroubkovi, který po volbách z čela ČSSD odstoupil.

Dimunem zmíněný Onderka nedávno hovořil o postupné proměně ČSSD. "Poznáte to třeba tím, že nebudeme denně rozesílat šest tiskových zpráv s podpisem Dimun," řekl minulý týden tento místopředseda sociální demokracie.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.