Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divadelní noviny a Sazka udělí ceny

Česko

PRAHA Herci Jaromír Dulava a Miroslav Táborský, režiséři Daniel Špinar a Hana Burešová nebo Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák figurují mezi nominovanými na ceny Sazky a Divadelních novin za výkony v minulé sezoně. Ty se budou slavnostně udělovat v Divadle pod Palmovkou 8. října. ČT 2 pak záznam večera devátého ročníku, na kterém budou vyhlášeni vítězové pěti kategorií, odvysílá 17. října.

V hlavní kategorii Herecký výkon sezony bez ohledu na žánr byli nominováni Jaromír Dulava jako Předseda v inscenaci Ptákovina (Činoherní klub Praha), Kateřina Burianová v roli Violet Westonové v inscenaci Srpen v zemi indiánů (Národní divadlo Praha), Miroslav Táborský jako Don Gutierre v inscenaci Lékař své cti (Divadlo v Dlouhé Praha) a Radovan Král v titulní roli inscenace Charlie ve světlech moderní doby (Městské divadlo Zlín).

Ceny Sazky a Divadelních novin se udílejí od roku 2001 pod záštitou ministra kultury. Laureáti získají šek na 150 tisíc korun, plastiku a šperk. Vítěz v kategorii Herecký výkon sezony bez ohledu na žánr dostává o 50 tisíc korun více. Autorem sošek i šperku je akademický sochař Stefan Milkov. Mezi laureáty minulých let je například Jan Tříska, Jan Antonín Pitínský, Petr Zelenka nebo Ivana Chýlková.

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...