Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divadlo Archa chystá další Famufest

Česko

PRAHA Další ročník Famufestu, filmového festivalu pořádaného studenty FAMU, se uskuteční od 6. do 9. listopadu v pražském Divadle Archa. Těžištěm programu bude třináct bloků filmů, které vznikly na této fakultě během uplynulého roku. Letos poprvé se představí kromě školních filmů i komerční a mimoškolní studentská tvorba; další novinkou bude prezentace nerealizovaných scénářů z dílny studentů katedry scenáristiky a dramaturgie. K vidění bude například výstava fotografií, přehlídka videoartu nebo zvuková cvičení.

Živá projekce s živou muzikou Návštěvníky festivalu čeká také předpremiéra nového dokumentárního cyklu Zlatá šedesátá, který pojednává o zlaté éře československého filmu. Na jeho vzniku se podíleli producent Čestmír Kopecký a režisér Martin Šulík.

Famufest zároveň nabízí bohatý doprovodný program v podobě odpoledních workshopů, diskusí a přednášek. Na programu je například přednáška Pala Fabuše o nových médiích či prezentace projektu Mikroloops. Ten se dlouhodobě snaží o živou filmovou projekci a hudební improvizaci.

Večerní hudební program již druhým rokem vzniká ve spolupráci se Sperm Festivalem. Famufest nabídne mimo jiné vystoupení psychedelických High Places navazující na loňský koncert spřízněných Deerhnuter, brooklynských dreampopových oblíbenců Chairlift nebo českou premiéru slovenského projektu Modré Hory. Na závěr se v neděli 9. listopadu představí australští The Presets.

A příjemný bonus: každý den festivalu bude začínat společným obědem organizátorů a účastníků festivalu, a to přímo z kuchyně restaurace U Rozvařilů.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...