Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divočák ho zahnal na strom. Už odešel, řekl policii, když dorazila na pomoc

Česko

  21:34
Policisté na Českolipsku zachraňovali mladého muže, kterého v lese překvapilo divoké prase. Mladík se před zvířetem vyšplhal na nejbližší strom. Protože zvíře setrvávalo na svém místě pod stromem, mladý muž se rozhodl přivolat si pomoc. Když konečně policisté na místo dorazili, oznámil jim mladík, že kanec už odešel.

„Ve čtvrtek odpoledne jsme na naší tísňové lince 158 přijali hovor od 23letého mladíka, který nám volal z borovice, kam v pudu sebezáchovy vyšplhal po tom, co ho na procházce v lese ve Stráži pod Ralskem vyděsil divočák s velkými zahnutými zuby,“ uvedla mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

Zvíře na nepřipraveného turistu z Ostravska vyběhlo z křoví a usadilo se pod stromem, na který mladík ze strachu vylezl. Na borovici mladý muž setrval několik desítek minut a následně se rozhodl zavolat si pomoc.

„Ale ani dovolat se někam nebylo jednoduché. Aby měl signál, musel vylézt až do koruny stromu, která se s ním začala nepříjemně kymácet. Divočák pod ním přitom setrvával na své pozici,“ uvedla dále mluvčí s tím, že když policisté na místo dojeli, oznámil jim mladík, že kanec už odešel.

Turistu, který přijel do Stráže pod Ralskem na týdenní výlet, odvezli policisté preventivně do bezpečí města.

„Moc nám za to děkoval a nakonec se společně s námi nad touto historkou zasmál. Do Stráže pod Ralskem přijel na týden, aby provandroval okolní krajinu. Odtud si jako suvenýr odveze domů nezapomenutelný zážitek,“ dodala mluvčí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.