Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dlouhý chce uspět i ve dvouhře

Česko

PRAHA Za třetí největší úspěch v kariéře hned po dvou loňských grandslamových titulech na Roland Garros a US Open považuje český tenista Lukáš Dlouhý triumf ve čtyřhře na turnaji v Miami po boku Inda Leandra Paese. Rodák z Písku věří, že úspěch na jednom z nejprestižnějších podniků sezony bude pro oba deblisty impulzem do další části sezony.

Vní by se chtěl Dlouhý víc věnovat i dvouhře, v níž byl před čtyřmi lety na 73. místě žebříčku ATP.

Triumfem v turnaji, který je mezi tenisty považován za jakýsi pátý grandslam, prý překvapil i sebe. „Tenhle turnaj jsem neměl nikdy moc rád. Vždy jsme tam prohráli v prvním druhém kole, nějak mi to prostředí nesedělo. Teď se to ale trošku změnilo, budu se tam rád vracet,“ řekl po příletu do Prahy Dlouhý.

Věří, že s Paesem na sobotní úspěch navážou i na nejbližších turnajích v Monte Carlu a Římě, kde se naplno rozjede antuková část sezony. „Když vyhrajete takhle velký turnaj, je to strašná vzpruha. Určitě to bude i výhoda, když hráči okolo vidí, jakým stylem jsme vyhráli. Budou si myslet, že to budou mít těžké,“ podotkl český tenista.

Spolu s Paesem prošli turnajem v Miami velmi hladce, jediný set ztratili v druhém kole kole s brazilskošpanělskou dvojicí Bellucci -Marc Lopez. „Nebyli jsme úplně jako tým, trošku to vázlo. Pak jsme si to vyříkali a od té doby to šlo ráz na ráz. Všechno jsme vyhráli ve dvou setech,“ líčil.

Zřejmě nejlepší výkon podala česko-indická dvojice ve finále proti Paesovu krajanovi Bhúpathímu a Bělorusovi Mirnému.

„Mezi oběma Indy určitě jistá rivalita je, my jsme jim ale hned odskočili a ve druhém setu taky,“ přiblížil Dlouhý.

Den po vítězství sledoval finále Tomáše Berdycha ve dvouhře proti domácímu Roddickovi. „Škoda, že to nedotáhl, mohlo to tam být takové české mistrovství. Ale i tak hrál Berďa hodně dobře, bylo vidět, že je na vítězné vlně,“ podotkl Dlouhý.

Už v pátek cestuje do Monte Carla, chystá také návrat ke dvouhře. Nyní v ní figuruje až v sedmé stovce žebříčku ATP, a tak se jen složitě dostává do turnajů.

„Měl jsem tenhle týden jet do Casablanky, ale kvůli Miami jsem to nestihl. Čekám na příležitost. Snažíme se rozesílat žádosti o volné karty a uvidíme, kdo odpoví. Láká mě zkusit se dostat zpět do stovky, i pro debla by to bylo dobré spojení,“ dodal Dlouhý.

***

Škoda, že to Berďa ve finále proti Roddickovi nedotáhl, mohlo to být takové české mistrovství. Ale i tak hrál hodně dobře, bylo vidět, že je na vítězné vlně.

Autor: