Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dnes bude znám nový Český slavík

Česko

PRAHA Výsledky ankety Český slavík budou dnes vyhlášeny ve Státní opeře Praha. Ceremoniál v přímém přenosu odvysílá televize Nova.

Mezi zpěváky mají šanci na vítězství Dan Bárta, Petr Bende, Karel Gott, Petr Kolář, Richard Krajčo a Daniel Landa. V kategorii zpěvaček se rozhodne mezi Lucií Bílou, Ewou Farnou, Anetou Langerovou, Helenou Vondráčkovou, Lucií Vondráčkovou a Helenou Zeťovou.

V kategorii skupin se mohou prosadit soubory Čechomor, Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof a Olympic. Moderátorem bude Leoš Mareš a kromě některých finalistů ankety se na scéně vystřídají například kapely Wanastowi Vjecy a Gipsy.cz či italská skupina Benassi Bros.

Anketa Český slavík se vyhlašuje od roku 1996, navazuje na někdejšího Zlatého slavíka, který se vyhlašoval od 60. let do roku 1991. Na rozdíl od cen Akademie populární hudby Anděl, o jejichž udělení rozhodují odborníci, záleží u slavíků na hlasování fanoušků.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat