Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do Ostravy se těším, vzkázal Bolt

Česko

PRAHA Na mítinku Zlatá tretra se představí už počtvrté a opět se příznivci atletiky mohou těšit na kvalitní podívanou. Usain Bolt, ověnčený medailemi a rekordy, vůbec poprvé poběží netradiční trať 300 metrů a dá se očekávat jeho útok na světový rekord Američana Michaela Johnsona (30,85 vteřiny).

„Do Ostravy se těším, vždycky se tam ke mně chovali perfektně. Ten mítink mám rád, diváky a atmosféru na stadioně taky,“ vzkázal 23letý sprinter prostřednictvím sportovního manažera mítinku Alfonze Jucka. „Jen bych nerad zápasil se zimou, tu rád nemám,“ dodal.

Naplní očekávání organizátorů a překoná další světový rekord? To nyní neví ani on sám. „Už jsem v tréninku nějaké třístovky absolvoval, tu trať trochu znám. Jenže tohle bude první oficiální závod... Ale pokud bude přát počasí, věřím v kvalitní výkon,“ naznačil.

Podle Bolta je třístovka pořád jednodušší než čtvrtka, do níž jej pomalu tlačí jeho kouč Glen Mills. „Čtyřstovka bolí. Myslím, že tuhle trať bych mohl běhat někdy po roce 2012. V této sezoně chci nadále vítězit a zůstat zdravý,“ uvedl.

„Třístovku jsme zvolili i proto, že letos se nekoná žádný atletický podnik světového formátu, a Usain si podle všeho nechá útok na rekordy na stovce a dvoustovce až pro MS 2011 v korejském Tegu. Třístovka se tak trochu nabízí,“ doplnil Juck.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...