Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dočkali jsme se toho, co naši otcové nepamatují

Česko

Jak vidí ligu

slávista

Tak a je to! Titul je doma a mistrovský pohár se už nemusí třást, že by upadl do vyrudlých, nehodných a špinavých rukou nějakých nýmandů.

A je jednoznačně dobře, že jsme si ho nakonec přesvědčivým způsobem vykopali sami, i když k tomu, aby nám jej vychytal už v neděli střížkovský gólman Beláň, chybělo jen pár minut. Nakonec však komediální představení zjevně dobře sehraného dua sudí Hrubeš a likvidátor podavačů míčů Wilfried za pomoci dorostence Kadlece slavilo úspěch, a definitiva pro sešívané přišla až o den později.

Dočkali jsme se tak toho, co nepamatují ani naši otcové, ba většinou ani dědové - obhajoby titulu! Poděkujme samozřejmě znovu všem hráčům včetně Necida, Tavarese i Krajčíka. Nicméně hlavním strůjcem úspěchu je nejzáhadnější postava celé české ligy, tedy Karel Jarolím. Buď je zcela geniální nebo má nějaké okultní schopnosti.

Jak jinak vysvětlit, že si pozve za posměchu všech fanoušků soupeře na půl sezony zrovna Pavla Fořta, a když i sešívaní fans začnou za jeho nominaci do dalšího zápasu pomalu hrozit trenérovi inzultací, postaví jej znovu a tento zdánlivý nekopa čtyřmi góly ve dvou zápasech rozhodne o našem triumfu? Jsou zřejmě věci mezi nebem a zemí, do nichž vidí jen Karel...

O autorovi| MILOŠ CIHELKA, Autor (40) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor: