Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Doktor s Hellerem ani deblkajak žen neuspěli

DUISBURG Česká výprava rychlostních kanoistů se poprvé po 21 letech vrátí z mistrovství světa bez medaile. Především ale v Duisburgu nesplnila cíl v podobě kvalifikace na olympijské hry. Do bojů o účast v Pekingu prošli jen kajakářky Michala Mrůzková s Janou Blahovou a kanoisté Martin Doktor s Jiřím Hellerem, obě posádky se ale včera ve finálových jízdách na 500 metrů nevešly mezi šestici postupujících. Obhájkyně stříbra skončily osmé, Doktor s Hellerem dokonce poslední, devátí.

Šanci dostat se na olympiádu budou mít ještě na jarní dodatečné kvalifikaci v Miláně.

Už dopoledne na sprinterské dvoustovce skončila série deseti medailových úspěchů, které nepřetržitě od roku 1994 zaznamenávala čtyřkánoe. Posádka Jakub Homolka, Petr Fuksa, Jan Halda a Jan Břečka obsadila čtvrté místo a neobhájila titul, který vloni vybojovali vedle veteránů Břečky s Fuksou ještě Petr Procházka a Heller. Necelá půlsekunda dělila od medaile Mrůzkovou s Blahovou, které skončily na neolympijské trati páté.

Čtyřkánoe měla ulehčenou úlohu, protože vzhledem k malému počtu přihlášených lodí stála ve finále bez nutnosti startovat v rozjížďkách.

Z výsledků - 500 m - muži - C2: 1. Kozmann, Kolonics (Maď.) 1:40,501, 2. Chirila, Cuculici (Rum.) -0,490, 3. Gille, Wilenczek (Něm.) -1,000, ...9. HELLER, DOKTOR -3,412. Ženy - K2: 1. F. Fischerová, Reinhardtová (Něm.) 1:40,275, 2. Paksyová, Benedeková (Maď.) -0,688, 3. Viardová, Delattreová (Fr.) -1,444, ...8. MRŮZKOVÁ, BLAHOVÁ -3,492. 200 m - muži - C4: 1. Maďarsko 34,297, 2. Rusko -0,058, 3. Bělorusko -0,236, 4. HOMOLKA, FUKSA, HALDA, BŘEČKA -1,056.