Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

DOPISY REDAKCI

Česko

Kubišové Vondráčková rozhodně neublížila

Ad LN 19. 10.: Kraus v show uškodil Kubišové, zlobí se radní

Nechápu, co televizní radě vadí. Je dobře, že pan Kraus nechal Helenu Vondráčkovou mluvit, sama se dost znemožnila, kdyby ji přerušoval, tak by asi k tomu jejímu výlevu nedošlo v tak ubohé míře. Martě Kubišové tím nebylo vůbec ublíženo. Milan Bednář, Plzeň

Prezident opět nezklamal

Ad LN 15. 10.: Klaus, vítaný host. V Moskvě

Prezident Václav Klaus při své návštěvě v Moskvě mj. řekl: Je dobře, že se významná ruská firma snaží podílet na dalším pokračování jaderné energetiky v České republice...

Výroky našeho prezidenta nabývají na dokonalosti - před 57 lety na jedné oslavě československo-sovětského přátelství prezident Gottwald řekl, že „... je dobře, že naše republika může našemu bratru na věčné časy poskytovat československý uran za to, že nás navždy bude chránit proti imperialismu“.

Ono poskytování znamenalo po mnoho let každý týden dva předlouhé vlaky smolincové rudy za Ural, kde je dodnes z téhle rudy dvacetikilometrové pohoří. Tam odtud pocházejí ony ruské palivové tyče. Krása. Když nic lepšího, měli bychom je od bývalého Velkého Bratra dostávat zadarmo. Za ty koncentráky a desetitisíce smrtí z radioaktivity „nachytané“ v uranových dolech. Václav Klaus mě opět nezklamal.

Jiří Stránský, Praha

Normalizační postrach

Ad LN 15. 10.: O děsivých novinkách

Opět jsem byl poctěn celým sloupkem žluči Jana Rejžka, jednoho z nejvýznamnějších normalizačních kritiků. Ano, je to tak. Jan Rejžek byl pro nás skladatele a interprety tvořící v tehdejší době postrachem. Psal do všech režimních plátků kritiky (v jeho případě se o zasvěcených kritikách ovšem nedá mluvit - neboť hudbě rozuměl jako koza petrželi). Z jeho hodnocení bychom si nic nedělali, kdyby se jeho odsudky neřídili horliví papaláši na všech úrovních tehdejší moci a s radostí nezakazovali podle jeho návodu. Tak se stávalo, že ve své svazácké prostoduchosti, neboť doufám, že o tom neměl ponětí, pomáhal režimu, aby si nacházel bič na skladatele, textaře a interprety. Dnes ze sebe dělá toho, co za totáče nemohl, ale pamětníci si jistě pamatují, že bez Rejžka se za minulého režimu neobešlo téměř nic, co se „normalizačního popáče“ týkalo. A co se týče oné pidipartaje, jak ji Rejžek nazývá, Strana zdravého rozumu v koalici se stranou Politika 21 dostala ve volbách 4,26 procenta hlasů, což představuje sympatie více než 100 000 voličů. Daleko za ní zůstali oblíbenci žlučovitého Jana Rejžka.

Mgr. Petr Hannig, předseda Suverenity - Strany zdravého rozumu OPRAVA V diskusi Víme o Kunderovi více než před rokem? (Orientace LN 17. října, str. 28) jsme omylem jejího účastníka Pavla Kosatíka charakterizovali jako „moderního hudebního historika“. Ve skutečnosti se zabývá pouze moderní historií. Čtenářům i panu Kosatíkovi se omlouváme.

Dopisy jsou redakčně kráceny. Své příspěvky posílejte do rubriky Názory na adresu LN, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5 - Smíchov nebo e-mailem na adresu dopisy@lidovky.cz. Nezkrácené znění dopisů a další ohlasy čtěte na www.lidovky.cz/dopisy.

Názory na této straně nevyjadřují stanovisko redakce

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!