Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Dravé Porto veze remízu

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů doma nezvítězili fotbalisté Manchesteru United ani Villlarrealu

PRAHA Vše se rozhodne až za týden. Před odvetou nemají fotbalisté Manchesteru United nic jistého. Spíš naopak. Po úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů jsou o něco blíž k postupu fotbalisté Porta, kteří překvapivě uhráli na půdě obhájce trofeje remízu 2:2. Není tudíž vyloučeno, že navážou na pět let starý úspěch, kdy Manchester vyřadili v osmifinále a potom celou soutěž vyhráli.

Slibný výsledek zaznamenal také londýnský Arsenal. Remíza 1:1 stále dává naději zraněnému Tomáši Rosickému, že ještě stihne závěrečné boje.

Na Manchesteru bylo znát, že po vystoupení v lize měli jeho hráči jen den na regeneraci, naopak Porto vypadalo hodně odpočatě. Už po čtyřech minutách Cristiano Ronaldo ztratil míč na vlastní polovině a Rodríguez přízemní střelou překonal Van den Sara.

Vyrovnáno bylo po hrubé chybě Bruna Alvese, který zpětnou přihrávkou naslepo vybídl k pohodlnému skórování Rooneyho.

Závěr patřil střídajícím hráčům. Nejdřív Tévez využil prodloužené autové vhazování, které elegantně přizvedl Rooney. Pak ale nechala domácí obrana hodně prostoru Lisandrovi a po jeho centru uzavřel skóre rovněž střídající Mariano.

Na stadionu Villarrealu dominovali domácí před přestávkou, po ní převzali iniciativu hosté.

Arsenal nejdřív přišel o dvě zraněné opory. Do kabiny musel brankář Almunia, před změnou stran také marně zkoušel rozběhat zhmožděný nárt Gallas.

Jedna z mnoha svižných kombinací přinesla španělskému klubu vedení. Senna ji zakončil ranou do šibenice. To postupně vyburcovalo Arsenal najet na vyšší rychlostní stupeň.

Nejhezčí gól pohárového večera zařídil Adebayor. Převzal od Fabregase dlouhý pas, zády k brance si stáhl míč a nůžkami k tyči srovnal.

***

Čtvrtfinále Ligy mistrů (1. zápasy)

Manchester United - FC Porto 2:2. Branky: 15. Rooney, 85. Tévez - 4. Rodríguez, 89. Mariano. Rozhodčí: Plautz -Zauner, Eder (všichni Rak.).

Diváci: 76 000. Poločas: 1:1.

Villarreal - Arsenal 1:1.

Branky: 10. Senna - 66.

Adebayor. Rozhodčí: Övrebo -Holen, Nebben (všichni Nor.). ŽK: Song, Adebayor, Fabregas, Nasri (všichni Arsenal).