Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Drsňák Billy“ slaví 55 let

Česko

NAROZENINY

HOT SPRINGS Americký herec, scenárista a režisér Billy Bob Thornton dnes slaví pětapadesáté narozeniny. Na svém kontě má okolo padesátky filmových rolí a také Oscara za scénář k filmu Smrtící bumerang, v němž nejen hrál, ale také ho režíroval. Za ztvárnění hlavní role retardovaného muže v tomto dramatu si vysloužil i oscarovou nominaci.

Rodák z arkansaského Hot Springs začínal v mládí jako hudebník. Na začátku 80. let se usadil v Los Angeles s odhodláním prosadit se jako herec a scenárista. Nejprve hrál v epizodních rolích, zlom v jeho kariéře nastal zejména po úspěchu jeho Smrtícího bumerangu, natočeného v roce 1996. Thorntonovo neokázalé herectví a schopnost v záběru „jen být“ vynikly poté ve filmech U-Turn, Armageddon, Banditi, Ples příšer. Thornton si zahrál také v populární komedii Láska nebeská. Další nezvyklou roli ztvárnil v drsné vánoční komedii spíše pro dospělé nazvané Santa je úchyl!. Titulní postavu si zahrál také ve filmu Muž, který nebyl (2001), režírovaném bratry Ethanem a Joelem Coenovými. Billy Bob Thornton byl pětkrát ženatý a má pět potomků. Jeho manželkou byla například hollywoodská herečka Angelina Jolie, s níž adoptoval jedno z dětí.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...