Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Důležitost bodu se teprve ukáže

Česko

Kvalifikace MS 2010 – Ani třetí zápas na hřišti soupeře nepřinesl českým fotbalistům vítězství

I z druhé strany hřiště Petr Čech (26) zřetelně viděl, že český tým má v útoku značné rezervy. „Snažíme se přijít na to, proč tomu tak je,“ prohlásil reprezentační brankář po návratu ze Slovinska.

* Jak hodnotíte poslední vystoupení českého týmu?

Důležitost získaného bodu teprve ukáže nadcházející zápas se Slovenskem. Pokud z dvojzápasu nastřádáme čtyři body, bude to pozitivní signál. To znamená, že musíme vyhrát. V jiném případě se situace překlopí k opačnému pólu.

* Rozplynuly by se potom reálné postupové naděje?

To ne. Prohra Polska v Severním Irsku ukazuje, že si aspiranti na postup budou brát navzájem body dál. Kvalifikace bude zajímavá do posledního kola. Od postupových šancí bychom odříznutí nebyli, ale remízy by nám příště už nestačily.

* Jaká pozitiva a zápory zápas ve Slovinsku přinesl?

Kompaktně jsme bránili. Nemůžeme být spokojení s naší aktivitou ve hře dopředu. Kromě tyčky Milana Baroše jsme si nevypracovali šanci na vstřelení gólu.

* Dovedete pojmenovat příčinu?

Snažili jsme se od začátku kombinovat, jenže na propískovaném hřišti nám míč tolik neběhal. Rozhodli jsme se hrát ještě jednodušeji, ale nepřineslo to potřebný efekt.

* Slabá ofenziva nepředstavuje záležitost jen posledního utkání. Proč se mužstvo dokázalo v pěti kvalifikačních zápasech trefit pouze pětkrát?

Vzpomeňte si, že na podzim v Polsku jsme měli tři šance, nedali jsme je a prohráli. Tam nám zase nefungovala defenziva. Jindy se to otočilo. Je pravda, že v posledních zápasech jsme měli minimum šancí, což je důvod k zamyšlení.

* I složení obrany dostane zásah. Kvůli karetnímu trestu z ní vypadne Tomáš Ujfaluši. Jak se ztráta kapitána projeví?

Bude chybět, ale další hráči tu jsou od toho, aby ho zastoupili.

* Ujfaluši obraně šéfuje. Nepoznamená to vaši vzájemnou komunikaci se spoluhráči?

Úloha Davida Rozehnala jako druhého stopera je podobná. Teď bude muset převzít vůdčí roli. Alternativ, kdo ho doplní, zůstává víc – Radek Kováč, Marek Suchý i Zdeněk Grygera. Nechci ale mluvit za trenéry, koho postaví.

* V dobrém rozpoložení nedorazí do Prahy ani Slováci. Zaskočila vás jejich vysoká prohra 0:4 v Anglii?

To nebude mít váhu. Vždyť inkasovali dvakrát až na konci.

* Ale psychicky jim debakl určitě nepomůže...

Přece věděli, že nejedou do Wembley vyhrát. Takhle se pro ně nic nemění.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...