Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvanáctiletý chlapec se zastřelil otcovou zbraní. Kvůli škole

Česko

  11:04aktualizováno  11:18
ŽĎÁRSKO - Dvanáctiletý chlapec z obce Sulkovec na Žďársku spáchal sebevraždu. Podle informací TV Nova se zastřelil loveckou zbraní svého otce, protože měl špatný prospěch ve škole.
Lovecká brokovnice - ilustrační foto

Lovecká brokovnice - ilustrační foto foto: Shutterstock

"Policisté prověřují okolnosti úmrtí dvanáctiletého chlapce v obci na Žďársku. S ohledem na jeho věk i rodinu ale nemůžeme a nechceme poskytovat další informace," potvrdila serveru Lidovky.cz krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nešťastnou událost bez dalších podrobností potvrdila Věra Bělehradová z obecního úřadu. "Je to velmi bolestivá věc, ke které se nebudeme vyjadřovat, ani rodina si to nepřeje," řekla Bělehradová.

Podle TV Nova se chlapec zastřelil loveckou zbraní svého otce. Jako možný důvod sebevraždy dvanáctiletého chlapce uvedli sousedé jeho špatný prospěch ve škole.

Spekulace o možném šikanování dítěte ve škole odmítl ředitel Základní školy v obci Bystré na Svitavsku Zdeněk Mrkos. "O žádné šikaně nevím, neví o ní ani kolegové, pokud byla v nějaké skryté formě, nepodařilo se ji odhalit," řekl Mrkos. Chlapec byl podle něj trochu uzavřenější, školu však navštěvoval od první třídy a s kolektivem byl sžitý.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat