16. července 2018 19:15, aktualizováno  22:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dvě nehody kamionů uzavřely tunely na pražském dálničním okruhu

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Twitter: Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

PRAHA Dvě nehody kamionů uzavřely v pondělí večer na několik hodin na pražském dálničním okruhu Lochkovský i Komořanský tunel ve směru na Ruzyni. V Lochkovském tunelu byl v havarovaném voze zaklíněný řidič, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Pražští hasiči vyprostili řidiče také z kamionu v Komořanském tunelu, uvedli na twitteru.

Pražští zdravotničtí záchranáři podle své mluvčí Jany Poštové pečovali v Lochkovském tunelu o třiatřicetiletého muže. „Bylo nutné zajistit dýchací cesty. Stabilizovali jeho základní životní funkce a s úrazem hlavy jej povezou do Ústřední vojenské nemocnice,“ uvedla kolem 19:45. Pro zraněného přiletěl vrtulník.

Řidič v Lochkovském tunelu zůstal zaklíněný v kabině mezi návěsem a stěnou tunelu, uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. „Hasiči řidiče vyprostili pomocí hydraulického nářadí,“ doplnila. Zároveň upřesnila dřívější informace hasičů, že v Lochkovském tunelu se střetly dva kamiony. Z havarovaného kamionu v Komořanském tunelu vyprostili hasiči řidiče, který utrpěl jen lehká zranění.

Tunely byly uzavřeny kolem 18:45. Lochkovský byl znovu zprovozněn krátce po 21:00, Komořanský kolem 22:00. V Lochkovském tunelu byla kvůli zásahu záchranářů a přistávání jejich vrtulníku doprava přechodně zastavena i ve směru k dálnici D1, uvedlo Národní dopravní informační centrum.

ČTK
p. vojvodík pozor deštík 19:36 16.7.2018

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz