Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvojnásobné vraždě na jihu Čech mohla policie zabránit

Česko

  12:07
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vraždě skladatele a jeho ženy v Českých Budějovicích mohli policisté zabránit. Prokázala to prověrka jejich postupu, kterou provedlo oddělení vnitřní kontroly jihočeské policie.

V Komenského ulici v Českých Budějovicích se v noci na 11. února stala dvojnásobná vražda foto: ČTK

Novinářům to dnes řekl ředitel jihočeské policie Radomír Heřman. Podezřelým z vraždy je syn zavražděné z předchozího manželství, jenž páru dlouhodobě vyhrožoval.

Na postup policie si stěžuje exmanželka zavražděného muže i jeho syn. Podle nich mohla policie dvojnásobné vraždě zabránit, protože o výhrůžkách věděla. Jaké kroky mohla policie učinit, aby tragédii předešla, Heřman nesdělil.

Kauza se podle něj dále vyšetřuje. Případem se zabývá i policejní inspekce. Její mluvčí Martina Lídlová dnes řekla, že prošetřování kauzy potrvá minimálně měsíc.

Vražda se stala krátce po půlnoci 11. února nedaleko centra Českých Budějovic v jednom z činžovních domů v Komenského ulici. Podezřelého osmadvacetiletého Jana Heidingera ještě odpoledne dopadla německá policie.

Nyní je v cele v Pasově. Musí zasednout soud, který rozhodne o vydání. Pokud by se Heidinger odvolal, celá věc se může protáhnout o několik týdnů i měsíců.

Hejtman Jiří Zimola požádal počátkem minulého týdne otevřeným dopisem policejního prezidenta o důkladné prošetření události, to samé učinili i pozůstalí. Žádají o prověrku policejního postupu nejen bezprostředně před vraždou. Heidinger prý již dříve hudebníkovi vyhrožoval zastřelením a několikrát ho fyzicky napadl.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat