Pátek 24. května 2024, svátek má Jana

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Eliáš režíroval výhru Ďáblů

NEW YORK Hokejisté New Jersey zvítězili v utkání NHL na ledě New Yorku Islanders 2:1 v prodloužení a definitivně si zajistili účast v play off. Na výhře Devils se podílel i útočník Patrik Eliáš, který svou dvacátou trefou v sezoně vyrovnal na 1:1 a v nastaveném čase si pak připsal asistenci u rozhodujícího gólu Zacha Pariseho. Jedinou branku Islanders vstřelil Josef Vašíček.

Jiskřičku naděje na postup do play off si uchovává ještě Buffalo, které porazilo Toronto 4:3 po samostatných nájezdech a na osmou příčku ztrácí tři body. V napínavém penaltovém rozstřelu uspěli hned v první sérii čeští hokejisté – za Toronto se trefil obránce Tomáš Kaberle, který skóroval i v normální hrací době, za Buffalo srovnal Aleš Kotalík. Dalších devět střelců pak vyšlo naprázdno, než o výhře Sabres rozhodl Maxim Afinogenov. Buffalo teď musí čekat, zda zaváhá Boston nebo Philadelphie, kteří mají před Sabres náskok tří bodů.

O vítězství Colorada se zasloužil Hejduk Bitva o postup vrcholí také v Západní konferenci. Nashvill dokázal otočit zápas se St. Louis z 0:3 na 4:3 a o jeden bod přeskočil na osmém místě Vancouver, který podlehl 2:4 Coloradu. Avalanche už tak mají jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. O jejich výhru se zasloužil i útočník Milan Hejduk, který ve 30. minutě přihrál na gól, jímž John-Michael Liles snížil na 1:2, a ve 34. minutě pak sám zařídil vyrovnání. Za dalších 35 sekund už Colorado vedlo po střele Wojtka Wolského, čtvrtou pojistku přidal ve 45. minutě Peter Forsberg, který skóroval poprvé od svého měsíc starého návratu do NHL.

Nashville, hlavní rival Vancouveru, prohrával na ledě St. Louis 0:3 už po necelých sedmi minutách hry. Po výměně brankářů, kdy Dana Ellise nahradil Chris Mason, se však Predátoři nadechli k velkolepému obratu, který dokonal vítězným gólem v prodloužení Rich Peverley po přihrávce od Jana Hlaváče.

Výsledky: Islanders - New Jersey 1:2 v prodl. (20. VAŠÍČEK - 26. ELIÁŠ, 61. Parise (ELIÁŠ). Washington - Carolina 4:1 (16. Cooke, 20. Laich (FLEISCHMANN), 35. Sjomin, 57. Ovečkin - 23. Walker). Atlanta - Florida 2:3 (34. Lavallee-Smotherman, 57. Recchi - 5. O. Jokinen, 42. Bouwmeester, 42. Booth). Toronto - Buffalo 3:4 po sam. náj. (1. Tucker (KUBINA), 20. T. KABERLE, 53. Steen - 25. Roy, 50. Bernier, 55. Vanek, roz. náj. Afinogenov). St. Louis - Nashville 3:4 v prodl. (2. McDonald, 5. Mayers, 7. Perron - 27. Bochenski, 42. Tootoo (ŽIDLICKÝ), 54. Fiddler, 62. Peverley (HLAVÁČ). Edmonton - Calgary 2:3 (11. a 54. Glencross - 15. Aucoin, 40. Tanguay, 57. Nolan). Ottawa - Montreal 0:3 (10. Kovaljov, 26. Dandenault, 52. Kosticyn). San Jose - Los Angeles 5:2 (20. Grier, 23. Marleau, 35. M. MICHÁLEK, 57. Brown, 59. Campbell - 21. O'Sullivan, 27. Ivanans). Vancouver - Colorado 2:4 (9. Mitchell, 26. Kesler - 30. Liles (HEJDUK), 34. HEJDUK, 35. Wolski, 45. Forsberg).