Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Emmons se na MS nedostala ani do finále

MNICHOV Kateřina Emmons nepostoupila na světovém šampionátu ve sportovní střelbě v Mnichově do finále vzduchové pušky. Česká olympijská vítězka z Pekingu a největší star výpravy skončila v kvalifikaci devatenáctá, další česká reprezentantka Adéla Sýkorová obsadila 54. místo.

Soutěž vyhrála v novém světovém rekordu 505,6 bodu Číňanka I S’-ling, která v základní části neudělala jedinou chybu.

Emmons ale nastřílela jen 396 bodů a o jediný zaostala za šesticí závodnic, které se pak rozstřelovaly o postup do finále. Sýkorová dosáhla 393 bodů. V libovolné pistoli byl nejlepším Čechem jednačtyřicátý Martin Tenk.

„Špatných nebylo těch 9,9 poslední ránou, ale 9,4 ve druhé sérii. Tohle byla školácká chyba, za kterou bych si dala pohlavek. Ta tam neměla být. Byla jsem zbrklá, vystřelila jsem brzy,“ citoval Emmons Sport.cz. „Třetí položka se mi naopak povedla. Je to škoda, ale opravdu jsem ze sebe vymáčkla co nejvíc,“ dodala.

Letos střelkyni čeká ještě říjnové finále Světového poháru.