Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

EU podpořila vznik společné redakce 16 evropských tiskových agentur

Česko

  11:09
Šestnáct evropských tiskových agentur se dohodlo na vytvoření společné redakce zaměřené na evropské záležitosti a Evropskou unii. Redakce oficiálně vznikne v lednu, společné fyzické prostory pro zahraniční dopisovatele by měla otevřít zhruba v polovině května.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Depositphotos

„Díky přeshraniční spolupráci jsou média silnější. Viděli jsme neuvěřitelné výsledky přeshraniční investigace, jako například nedávná kauza Pandora Papers. Komise tento typ spolupráce stále silněji podporuje, dnes je to Evropská redakce zpravodajství a do konce roku to bude několik dalších nových novinářských partnerství,“ uvedla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.

Projekt částkou 1,76 milionu eur (45 milionů korun) podpořila Evropská komise, která o vzniku mezinárodní redakce informovala.

Hlavním přínosem podle zúčastněných agentur je možnost sdílení informací, oslovování osobností pro rozhovory nebo přeshraniční spolupráce. Mohl by také přispět k obsáhlejším zprávám o Evropské unii (EU) ve více jazycích, zveřejňovaných na společném portálu. V plánu jsou i vzdělávací semináře o digitálních technologiích nebo ověřování faktů, píše AFP.

Na projektu se podílejí agentury AFP (Francie), ANSA (Itálie), Agerpres (Rumunsko), APA (Rakousko), ATA (Albánie), Belga (Belgie), BTA (Bulharsko), DPA (Německo), EFE (Španělsko), Europa Press (Španělsko), FENA (Bosna a Hercegovina), HINA (Chorvatsko), MIA (Makedonie), STA (Slovinsko), Tanjug (Srbsko) a TASR (Slovensko).

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Advantage Consulting, s.r.o.
SVÁŘEČ - 1 SMĚNA (25.-35 000Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Mohlo by vás zajímat