Evropská liga: přemožitel Sparty Liverpool vypadl

PRAHA Se Spartou si poradili, ale SC Braga byla nad jejich síly. Slavný FC Liverpool ukončil své putování Evropskou ligou. V osmifinále vypadly oba anglické fotbalové kluby – skončil i Manchester City.

Do čtvrtfinále postoupil Spartak Moskva, který bez potrestaného obránce Marka Suchého porazil Ajax Amsterodam 3:0 a potvrdil slibnou venkovní výhru 1:0 z prvního duelu v Nizozemsku.

Do další fáze se naopak nepodívají čeští fotbalisté Michal Kadlec a Tomáš Necid. Obránce Kadlec s Leverkusenem vypadl po prohře 1:2 s Villarrealem, útočník Necid v dresu CSKA Moskva podlehl stejným výsledkem v Portu.

Liverpool nedokázal proti Braze vymazat jednobrankové manko a na svém stadionu Anfield Road s portugalským celkem uhrál pouze bezbrankovou remízu.

Jeden zásah chyběl Manchesteru City, který bez vyloučeného Maria Balotelliho doma vyhrál nad Dynamem Kyjev 1:0. Kontroverzní italský útočník dostal červenou kartu ve 36. minutě, když dohrál nebezpečným „šlapákem“ souboj s obráncem Goranem Popovem. Oslabení domácí se i přesto dostali za tři minuty do vedení. Rána srbského obránce Aleksandara Kolarova prošla pod tělem gólmana Olexandra Šovkovského. Další branku však úpěnlivě bránící Ukrajinci nedovolili.

Výsledky: Paris St. Germain - Benfica Lisabon 1:1 (35. Bodmer - 27. Gaitán), první zápas 1:2, postoupila Benfica, Manchester City - Dynamo Kyjev 1:0 (39. Kolarov), první zápas 0:2, postoupilo Dynamo, Zenit Petrohrad - Twente Enschede 2:0 (17. Širokov, 38. Keržakov), první zápas 0:3, postoupilo Twente. Spartak Moskva - Ajax Amsterodam 3:0 (21. Kombarov, 30. Welliton, 54. Alex), první zápas 1:0, postoupil Spartak, FC Porto - CSKA Moskva 2:1 (1. Hulk, 24. Guarín - 29. Tošič), první zápas 1:0, postoupilo Porto, Glasgow Rangers - PSV Eindhoven 0:1 (14. Lens), první zápas 0:0, postoupilo PSV. Villarreal - Leverkusen 2:1 (33. Cazorla, 61. Rossi - 82. Derdiyok), první zápas 3:2, postoupil Villarreal, Liverpool - SC Braga 0:0, první zápas 0:1, postoupila Braga.