Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Exim Tours začne létat s Travel Service

Česko

PRAHA Klienti největší české cestovní kanceláře Exim Tours budou od konce letošního podzimu létat na strojích společnosti Travel Service.

Dosavadní smlouvu s Českými aeroliniemi, jejíž platnost v říjnu vyprší, cestovka neprodloužila. Hodnota kontraktu s novým dopravcem je zhruba 5,6 miliardy korun na tři roky.

Dohodu o spolupráci včera oficiálně oznámili zástupci obou společností. „Travel Service měl vždy letadla, která nám vyhovovala více než letadla Českých aerolinií,“ uvedl k tomu generální ředitel Eximu Ferid Nasr. Výhodou Travel Service je podle něj i to, že působí na trzích v Maďarsku, na Slovensku a v Polsku.

Nasr tvrdí, že přechodem k novému dopravci Exim Tours nijak neušetří, výhody jsou prý právě v lepší flotile a širších možnostech spolupráce.

Podle šéfa Travel Service Romana Vika jsou podmínky kontraktu srovnatelné s ostatními velkými klienty. Český trh charterových letů je nyní podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur rozdělen mezi Travel Service a ČSA poměrem 80:20.

České aerolinie odchodu dosavadního partnera ke konkurenci podle svého vyjádření nijak neželí. „Musíme se držet aktuální strategie, kterou je realizace jen finančně výhodných zakázek. České aerolinie nestaví své aktivity na službách pro jedinou společnost,“ reagovala na dohodu Travel Service s Exim Tours mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....