Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Feriho stížnost proti stíhání za znásilnění žalobce zamítl. Hrozí mu až 12 let

Dominik Feri (2017) foto:  Petr Topič, MAFRA

Bývalý poslanec Dominik Feri za TOP 09 neuspěl se svou stížností proti zahájení trestního stíhání ze znásilnění. O zamítnutí Feriho stížnosti ve čtvrtek informoval server Aktuálně.cz s odkazem na mluvčího pražských žalobců Aleše Cimbalu. Feri čelí obvinění ze znásilnění nebo pokusu o něj v případě tří dívek, jedna z nich navíc nebyla v době činu plnoletá.
  13:34aktualizováno  14:09

„Ve vámi dotazované věci byla obviněnou fyzickou osobou podána stížnost proti zahájení trestního stíhání. O stížnosti rozhodovalo Městské státní zastupitelství v Praze, které stížnost jako nedůvodnou na konci měsíce dubna zamítlo,“ potvrdil informaci pro iDNES.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Uvedl dále, že vyšetřování pořád probíhá, což je další fáze přípravného trestního řízení, nemůže k němu ale nyní poskytnout více informací.

„Ve zbylé části týkající se skutků, pro které nebylo obviněnému sděleno obvinění, dosud probíhalo samostatné prověřování. Nyní však policejní orgán rozhodl usnesením o odložení této věci, neboť z dosavadního prověřování nevyplynuly takové skutečnosti, které by umožňovaly prověřované jednání posoudit jako trestný čin,“ sdělil dále redakci.

Dominik Feri redakci iDNES.cz sdělil, že je přesvědčen, že se mu podaří prokázat nevinu i u zbylých případů. „U většiny nařčení jsem doposud prokázal, že jsou nepravdivá a policie je odložila. A to včetně těch, která mediálně nejvíc rezonovala. Pokud jde o další kroky ve vztahu k odloženým případům, tak to nyní nemohu komentovat.“

Svůj záměr aktivně proti stíhání bojovat sdělil exposlanec začátkem března na svém Instagramu. „Po 9 měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci. Doufám, že s vámi brzo budu komunikovat jako dřív,“ napsal bývalý poslanec. Deníku N doplnil, že proti stíhání podává stížnost.

Policie bývalého politika vyšetřuje od června

Policie bývalého mladého politika TOP09 prošetřuje od loňského června. Jejich konání předcházelo zveřejnění svědectví několika žen, které měl Feri sexuálně zneužít přes jejich nesouhlas, snažil se z nich vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval.

Politik se sice za „nevhodné“ či „nepatřičné“ chování v některých situacích omluvil a následně rezignoval na poslanecký mandát a zrušil účast ve sněmovních volbách, odmítá ale, že by se dopustil sexuálního násilí.

Jsem úplně nahý, říká ve videu Feri. Spekuluje se o jeho pravosti:

20. srpna 2021

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat