Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Extremisté, kteří napadli Tonyu Graves, půjdou k soudu

Česko

  20:24
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Státní zástupkyně podala obžalobu na dva sympatizanty dělnické strany, kteří loni ve Vimperku napadli americkou zpěvačku Tonyu Gravesovou.

Tonya Graves foto: ČTK

Čtyřiatřicetiletý muž ze Strakonic se bude u soudu zodpovídat z výtržnictví, pětadvacetiletý muž z Volyně navíc i z násilí a rasismu. Informovala televize Nova. Mladšímu muži hrozí až tři roky vězení.

ČTĚTE TAKÉ:

Zpěvačka vloni koncem listopadu zpívala ve Vimperku, kde se před tím konal mítink příznivců extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Když si Gravesová zašla do jedné z místních restaurací na jídlo, napadli ji dva příznivci ultrapravice ze Strakonicka. Podle svědků jí nadávali, plivali na ni a tahali ji za vlasy. Útok vyvolal bitku, protože hosté restaurace začali zpěvačku bránit.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Oba muži už byli v minulosti souzeni pro násilnou i majetkovou trestnou činnost. "Měli tam rovněž i propagaci hnutí, kdy propagovali nacismus," uvedl policejní rada jihočeské policie František Skabalík.

Autoři: ,

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat