Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fergusonovi vadí, že agenti ovlivňují hráče

Česko

LONDÝN Trenér Manchesteru United Alex Ferguson se otřel o hráčské agenty. Skotský kouč po dlouhých tahanicích kolem nové smlouvy útočníka Wayna Rooneyho prohlásil, že mají na fotbalisty špatný vliv.

„Když hráčům končí smlouvy, musíte se domluvit na nové. Na tom se nic nemění. Dneska se ale musíte také dohodnout s jejich agenty, což je obtížné,“ zlobil se Ferguson.

„V hráčích problém není, spíš někteří agenti dělají problémy,“ dodal skotský kouč, který je přesvědčen, že agenti mají nad hráči příliš velkou moc.

„Fotbalisté je živí ze svých kapes, a agenti na ně mají z nějakého důvodu velký vliv. To je oproti starým časům změna,“ přidal. Proto se prý Ferguson obával i Rooneyho odchodu. „Samozřejmě. Hráče sice můžete dobře znát, ale už ne jeho agenta,“ uvedl.

Anglický reprezentant nejprve oznámil, že chce z United odejít, o pár dnů později ale obrátil a podepsal novou pětiletou smlouvu. S údajným platem 250 tisíc liber (6,9 milionu korun) týdně se Rooney stal nejlépe placeným hráčem světa.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...