Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Festivaly provází rekordní zájem

Česko

PRAHA Většinou všechny letní festivaly v ČR letos zaznamenávají vysokou až rekordní návštěvnost. Ekonomická krize na ni zatím nemá vliv.

Příkladem může být Sázavafest, který skončil včera v ranních hodinách a hlásí rekordní návštěvnost. Čtyřdenní akci, kde byl největší hvězdou americký hudebník Moby, navštívilo více než 20 000 lidí, tedy o 5000 více než loni. Skotský popový zpěvák Jimmy Sommerville vystoupil v Kácově v noci ze soboty na neděli za doprovodu dvou vokalistů a s přednatočenou hudbou svou typickou fistulí zaplněnému hledišti zazpíval pouhých sedm písní a po přibližně 35 minutách koncert po stručném pozdravu „bye“ ukončil. Potlesk publika doufajícího v přídavek se změnil v pískot.

Rekordních 20 000 lidí, přibližně o 4000 více než loni, napočítali i přes deštivé počasí také na festivalu Benátská noc v Malé Skále na Jablonecku. Na čtyřech pódiích se během tří dnů vystřídalo přibližně 120 kapel a interpretů.

Akci Masters of Rock, na níž se během čtyř dnů představily na čtyři desítky kapel, například finští Nightwish, němečtí Blind Guardian či švédští Europe, stejně jako v předchozích letech navštívilo ve Vizovicích okolo 25 000 lidí.

Zájem je také o putovní festival České hrady.cz, který o minulém víkendu zavítal na Bezděz. Na předchozích štacích na hradech Točník, Kunětická hora a Švihov programy navštívilo celkem přes 15 000 lidí. Loni čtyři díly seriálu vystoupení v rámci seriálu České hrady.cz podle organizátorů vidělo zhruba 20 000 lidí.

Pozvání většího počtu britských kapel se ukázalo být dobrým tahem pořadatelů 15. ročníku festivalu Rock for People, který se uskutečnil na několika scénách na letišti v Hradci Králové. V závěrečný den se před očekávanými vystoupeními skupin Bloc Party a Placebo v areálu pohybovalo již 26 000 lidí, což představuje návštěvnický rekord festivalu.

Vzrostl zájem také o hradecký Hip Hop Jam, kam se vypravilo zhruba 7000 návštěvníků.

Nepřízeň počasí poznamenala na konci června třinecký festival Noc plná hvězd, kam dorazilo pouhých 5000 lidí, třetina obvyklého počtu.

Testem odolnosti fanoušků punkrockové muziky se v areálu u poděbradského jezera stal vzhledem k nepřízni počasí také 8. ročník hudebního festivalu Barvy léta.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!