Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Finanční úřad v Ostrově je bez střechy. Odnesl ji silný vítr

Česko

  19:02
V Karlovarském kraji v neděli odpoledne opět zesílil vítr. Na několika místech pokácel na silnice stromy, v Ostrově na Karlovarsku dokonce odnesl část střechy třípatrového finančního úřadu, řekli mluvčí hasičů a policie. Několik tisíc domácností je bez proudu. Před velmi silným větrem, který hrozí v Česku odpoledne a v noci na pondělí, varovali meteorologové. Vítr může na horách dosáhnout až síly orkánu.

Mluvčí krajských hasičů Martin Kasal řekl, že hasiči mají za odpoledne v souvislosti s počasím desítky zásahů po celém kraji. foto: ČTK

Podle starosty Ostrova Jana Bureše odnesl vítr zhruba 40 procent střechy finančního úřadu v centru města. Nikomu se při tom nic nestalo. Spadlé trosky střechy ale zavalily zaparkovaná auta a poškodily je. „Sedm je hodně poničených, jedno méně, dalším třem autům se to vyhnulo, ale budou se odtahovat,“ řekl starosta ČTK.

Silný vítr utrhl 10. března 2019 část střechy finančního úřadu v Ostrově na...
Silný vítr utrhl část střechy finančního úřadu v Ostrově na Karlovarsku, nikomu...

Další škody ve městě zatím hlášené nemá. „Povolali jsme do akce druhou hlídku městské policie, která měla nastoupit až na noční službu, a pošleme je, aby projeli Ostrov a městské části a situaci zkontrolovali,“ řekl Bureš.

Mluvčí krajských hasičů Martin Kasal ČTK řekl, že do 19:00 vyjížděli hasiči v kraji v 53 případech poskytnout technickou pomoc. „V naprosté většině se jednalo o odstranění popadaných stromů, které blokovaly průjezd na silnicích,“ uvedl. Zasahovali například v Chebu, Bečově, Březové, Dolním Žandově, Toužimi, Rotavě, Kladské, Aši, Abertamech, Dasnicích, Nejdku, Vojkovicích, Hlinkách, Lokti, Horním Slavkově a na dalších místech.

Pod Jindřichovicemi na Sokolovsku popadalo asi 20 stromů a sesunul se svah. V Sokolově, Toužimi, Aši, Plesné a Chebu hasiči odstraňovali či zabezpečovali uvolněné střechy nebo jejich části. „V Hranicích hasiči poskytli pomoc u pacientky, která je doma napojena na dýchací přístroj a po výpadku elektřiny hrozilo, že ho nebude moct používat,“ řekl Kasal.

Regionální mluvčí společnosti ČEZ Michaela Jirovcová ČTK řekla, že stále přibývají poruchy na vedení vysokého napětí. Zatímco k 18:00 jich energetici v kraji evidovali 13 ve všech okresech kraje, k 20:00 stoupl počet poruch na vedení vysokého napětí na 21. Bez proudu je v kraji zhruba 15.000 odběratelů. Energetici pracují na odstraňování závad.

Autor:

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...