Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Finiš Boleslavi přišel pozdě

MLADÁ BOLESLAV Fotbalistům Mladé Boleslavi nevyšel vstup do základní skupiny Poháru UEFA. Středočeši na domácí půdě podlehli španělskému Villarrealu 1:2.

Mladá Boleslav-Villarreal 1:2

Hosté vedli už o dvě branky po trefách Nihata a Santiho Cazorly, Mendyho gól v 89. minutě přišel příliš pozdě. Řezníčkův gól ve čtvrté minutě nastavení sudí neuznali kvůli ofsajdu, podle prvních záznamů zřejmě chybně.

Fernández nejprve zblízka pálil nad, dánský kanonýr Tomasson pak přiťukl míč na hranici pokutového území Nihatovi, jehož obstřel minul branku jen o centimetry. Turecký kanonýr se však už v další šanci nemýlil: záložník Fernández na půlící čáře vyhrál souboj s Matějovským, vysunul rozběhnutého Nihata, který po kličce gólmanovi Millerovi bez potíží skóroval do odkryté branky.

Poté Miller musel hodně pospíchat, aby sebral míč před Mavubou. Trenér Ščasný ještě v půli stáhl nevýrazného Kalinu, ale ani nasazení dalšího útočníka Vaněčka příliš nezabralo. Tomasson deset minut po poločase ještě nezacílil přesně, ale další skvostná kombinace přinesla Španělům pojistku. Fernández přiťukl míč středem boleslavské obrany a Santi Cazorlo chytrým obstřelem zasadil domácím druhou ránu.

A pro domácí mohlo být ještě hůř, kdyby Tomassonův oblouček po hodině hry neskončil jen na tyči. Dvoubranková ztráta Boleslav vybudila k větší aktivitě, ale křečovitý tlak a zmatky v koncovce jen prohloubily zmar týmu. Naopak Villarreal mohl dál trestat otevřenou obranu soupeře: Fernández ale ke dvěma gólovým přihrávkám branku nepřidal, protože deset minut před koncem trefil jen břevno.

Boleslav přece jen ještě zápas dokázala zdramatizovat, i když k její smůle přišel kontaktní gól příliš pozdě. Další ze střídajících hráčů Řezníček minutu před koncem poslal míč do skrumáže před brankou a Mendy zblízka snížil. Středočeši se ještě vrhli na zteč, ve čtvrté minutě nastavení přišel na roh i gólman Miller, ale domácí jásot po přesné hlavičce Řezníčka přerušil zdvižený praporek asistenta mávající ofsajd.

Branky: 89. A. Mendy - 33. Nihat, 56. Santi Cazorla. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Stancin (všichni Slovin.). ŽK: Sedláček, Matějovský, Procházka, Vaněček - Ángel Lopéz, Franco. Diváci: 4082. Poločas: 0:1.

Sestava Ml. Boleslavi: Miller - Voříšek, Procházka, Kopic - Sedláček (58. Řezníček), Rajnoch, Hrdlička (84. Táborský), Kalina (46. Vaněček) - Matějovský - A. Mendy, Kysela. Další zápas skupinY C: Fiorentina -Elfsborg 6:1 (4. a 78. Jörgensen, 5. Vieri, 62. Donadel, 65. Kröldrup, 87. Di Carmine -41. Ishizaki).

1. Fiorentina 2 1 1 0 7:2 4

2. Villarreal 2 1 1 0 3:2 4

3. AEK Atény 1 0 1 0 1:1 1

4. Elfsborg 2 0 1 1 2:7 1

5. Ml. Boleslav 1 0 0 1 1:2 0

Večerní parťák na koupací rituál: Vyhrajte balíček od sebamed Baby

Přebalit, vykoupat, umýt hlavu, pořádně promazat celé tělíčko... Skvělým parťákem pro takový večerní rituál je sebamed Baby. Sháníte-li jednoho...