Sobota 25. května 2024, svátek má Viola

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Finiš Teplic skoro připravil domácí o všechny body

BRNO Fotbalisté Teplic ztratili včera v Brně první ligové body v sezoně, když v dohrávaném utkání pátého kola remizovali 2:2, ale vrátili se do čela tabulky. Brňané vedli v poločase už o dvě branky, ovšem ani na třetí pokus se jim nepodařilo na domácím trávníku pod vedením nového kouče Petra Uličného zvítězit. Teplice po změně stran výrazně ožily a v rozmezí pěti minut se jim podařilo vyrovnat.

Po nevýrazných domácích výkonech proti Zlínu a Plzni začali Brňané jako vyměnění. Bojovně, s elánem, důrazem v osobních soubojích. Domácí udeřili ve 26. minutě, když si přízemní přihrávku do teplické šestnáctky zpracoval Došek, bleskově se obtočil kolem teplického stopera Lukáše a pohodlně skóroval.

1. FC Brno 2 Teplice 2

Branky: 25. T. Došek, 40. A. Besta - 68. Smíšek, 73. Doležal. Rozhodčí: Příhoda -Pospíšil, Ubias. ŽK: Holek, Trousil, Siegl, Kalouda - Kaufman, Merzič. Diváci: 3390. Poločas: 2:0.

Brno: Bureš - Kuncl (46. Kalouda), Trousil, Pavlík, Siegl (88. Pacanda) - Kubáň, Holek, Polách, Střeštík (71. Okleštěk) - T. Došek, Besta.

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič - Verbíř, Doležal, Ljevakovič, Gašparík (59. Štohanzl) - Smíšek, Fenin.

Před poločasem Brňané jásali podruhé. Po centru domácího Střeštíka z levé strany udělal chybu teplický stoper Lukáš, míč propadl k Bestovi, a ten bez problémů zvýšil na 2:0.

Po přestávce se ale karta obrátila a teplický finiš málem připravil domácí o všechny body. V 68. minutě po střele Verbíře z dvaceti metrů se míč odrazil od brněnské tyče k nekrytému Smíškovi, který pohodlně skóroval. Za dalších pět minut bylo srovnáno. Hosté rozehráli signál z přímého kopu, míč šel do zdi, odrazil se k Doležalovi, a ten nádhernou polovysokou střelou z pětadvaceti metrů k tyči vyrovnal. Těsně před koncem z osmi metrů po přihrávce z pravé strany střílel Fenin, ale gólman Bureš míč zázračně vytáhl na roh.